MojAndroid

Príjmy z predaja aplikácií za posledný kvartál minulého roka poriadne narástli. Apple App Store zaznamenal medziročný nárast na úrovni až 60%, pričom celkové príjmy sa vyšplhali až na 5,4 miliardy amerických dolárov. Obchod Play od Google bol na tom v 4Q 2016 dokonca ešte lepšie ako Apple, ale len čo sa týka medziročného nárastu. Ten činil neuveriteľných 82%. Na druhej strane, tak ako sme si už pri podobných štatistikách zvykli, Google zarobil menej, a to presne 3,3 miliardy dolárov.

app revenue

Celkové príjmy z predaja aplikácií na dvoch najpopulárnejších platformách tak činili 8,7 miliardy dolárov, čo je medziročný nárast o 60%. Celkovo sa na mobilné zariadenia nainštalovalo približne 19,2 miliardy aplikácií a hier, čo v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2015, predstavuje rast na úrovni 17%. Najväčšie zisky pochádzajú samozrejme z predaja hier, čo sa týka aplikácií, tak tam dominovali najviac predplatené služby, ako Spotify a Netflix. Kompletný rebríček najlepšie zarábajúcich aplikácií pre obidve platformy môžete vidieť v rebríčku nižšie.

Najlepšie zarábajúce aplikácie
Najlepšie zarábajúce aplikácie

 Zdroj: sensortower

16.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+