MojAndroid

Len pred pár dňami bola v Británii spustená prevádzka sietí 5G. Zákazníci operátora EE môžu už túto sieť naplno využívať. Okrem toho si pre nich pripravil aj najnovšie 5G smartfóny, ktoré si teraz môžu kúpiť. Pokrytie síce zatiaľ nie je nijako ohromujúce a prakticky je 5G sieť možné využiť len na niektorých miestach v Londýne. Niekde však začať musíme. Zákazníci hlásia neporovnateľne rýchlejšie načítavanie stránok. Pri teste, ktorý bol uskutočnený v Londýne a zameraný bol na porovnanie rýchlosti 5G a 4G, bola priemerná rýchlosť pre 5G 200 Mbps, zatiaľ čo 4G dosahovalo iba 25 Mbps na rovnakom mieste.

Zoznam prvých dostupných 5G zariadení:

  • OnePlus 7 Pro 5G
  • Samsung Galaxy S10 5G
  • Oppo Reno 5G
  • LG V50 ThinQ 5G

U nás na Slovensku stále na spustenie sietí 5. generácie čakáme. K dispozícii zatiaľ nie sú žiadne zariadenia s podporou 5G, no po spustení sa určite dočkáme. Minimálne Samsung Galaxy S10 5G je horúcim kandidátom, no potešili by sme sa napríklad aj smartfónu od OnePlus. Ten však s najväčšou pravdepodobnosťou v ponuke našich operátorov neuvidíme.

Zákazníci v Británii patria medzi prvých, ktorí môžu reálne využívať výhody sietí najnovšej generácie. Teraz majú k dispozícii aj zariadenia, ktoré im to umožnia. Ako sme nedávno informovali, kórejský Samsung sa posúva ešte ďalej a už pracuje na sieťach novej generácie (6G). Tých sa pravdepodobne v najbližšom čase nedočkáme.

Náš tip
V niektorých mestách Veľkej Británie už funguje 5G sieť

7.6.2019
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+