MojAndroid

Poznáte to – cez deň vám príde SMS, vy ihneď spoznáte jej formát – je to správa z banky. Prišla výplata? Alebo mi bratranec konečne poslal peniaze za ten obed? Jáj, dnes je 15., odišla platba za internet. A možno ani neviete, čo sú to za peniaze, ktoré vám práve prišli, lebo je platba zle popísaná. Skrátka, SMS s informáciami o pohybe na účtoch boli super pred pár rokmi, no dnes už je tu nová, oveľa lepšia technológia.

Prečo zrušiť SMS notifikácie o pohyboch na účte?

Možno si rovno poviete, že to nedáva zmysel, veď ide o super službu, ktorá je zadarmo, tak prečo by ste ju nevyužívali. Je ale naozaj taká užitočná? Čo vám prezradí okrem skutočnosti, že nastal nejaký obrat? Iste, v správe nájdete základné informácie, no nemusia byť kompletné alebo prehľadné.

A čo vtedy, keď sa chcete na transakciu pozrieť bližšie? Alebo prijaté peniaze chcete poslať hneď ďalej? Zrejme nič – SMS vás iba informuje a nedáva vám žiadne ďalšie možnosti.

Okrem toho tieto SMS si skoro nikto nemaže. Ak sa váš telefón dostane do nepovolaných rúk, dotyčný človek si môže ľahko pozrieť kompletnú históriu vašich transakcií. A to určite nechcete.

Budúcnosť je v PUSH notifikáciách

Keď raz nahradíte klasické SMS-ky o pohyboch na účte modernými PUSH notifikáciami, už nikdy nebudete chcieť prejsť späť.

Štandardné upozornenia z aplikácie na vašom smartfóne majú iba samé výhody. V prvom rade sú interaktívne – môžete na ne kliknúť a budete rovno presmerovaní priamo do aplikácie. Nemusíte riešiť žiadne SMS, nikam sa preklikávať, jednoducho po tom, ako zistíte, že nastal nejaký obrat, môžete jedným kliknutím otvoriť aplikáciu a situáciu preskúmať bližšie.

Okrem toho PUSH notifikácie sa v telefóne neukladajú. Ak si chcete pozrieť prehľad obratov na účte, nájdete ho v mobilnej aplikácii. K tej máte prístup iba vy a nikto ďalší tak nemôže nájsť vašu históriu transakcií jednoducho medzi SMS-kami.

Klienti Tatra banky môžu na SMS zabudnúť

Ak ste klientom Tatra banky, máme pre vás skvelé správy. Už teraz môžete vo vašej mobilnej aplikácii zapnúť odber PUSH notifikácií. Rýchlo prídete na to, že SMS upozornenia vôbec nepotrebujete a sme presvedčení, že ich čoskoro zrušíte.

Článok vznikol v spolupráci s Tatra bankou.

19.11.2018
 • Matej Motus

  Pekná inzercia ktorá pripravuje ľudí na to že sms sa idú spoplatniť. Výhoda sms je že príde aj keď človek práve nemá zapnuté dáta, push nepríde (napr v roamingu mimo EU keď majú ľudia dáta vypnuté).

  • Áno je to PR článok. A teda velmi nenápadne naznacene že budu SMS notifikácie spoplatnené. 1€ za jdeno číslo za sledované obdobie.

 • Reb beach

  Mne sms vyhovuje,lebo nemám stále zapnuté dáta tak nech idú do prdele

 • Ja Samosebe

  kokos, ze tatrabanka. tam ma este niekto peniaze okrem Kalinaka? najhorsia banka v tejto casti vesmiru.

 • jeden novinar

  Tatrabanka? Dík, neprosím.

 • Lukas Vyletel

  Tak toto je dobra sprostost, ze banka svojho klienta takto odradza od nejakej sluzby, ktoru ten klient pouziva. WTF? To je snad na klientovi co si mysli, ze je pre neho lepsia volba.

  • Koky5

   Ani nie keď ti banka za odmenu spoplatní SMS notifikácie.

   • Lukas Vyletel

    tak to ma byt uvedene ako hlavny dovod :-D A nie, ze ale ved push notifikacie su lepsie blablabla :-D To je potom taka snaha oklamat zakaznika, ze presviedcame ta preto, ze to je pre teba lepsie z inych dovodov a nie preto, ze na tebe chceme setrit.

+