MojAndroid

To, že si na našich Android zariadeniach môžeme používať internetové rádiá, nie je žiadna novinka. Identifikovanie skladieb je taktiež už bežnou vecou a ľudia sa dokonca niekedy ani nepozastavia nad tým, ak im poviete, že pieseň, ktorú práve počúvate cez vaše obľúbené rádio môžete mať stiahnutú za menej než minútu.

Čo by vám však priatelia povedali na to, že si môžete stiahnuť všetky piesne, ktoré ste dnes cez svoje internetové rádio počúvali v mp3 kvalite bez toho, aby ste niečo platili, niečo manuálne ukladali alebo bez toho, že by ste počuli komentár moderátora či reklamy, ktoré bežia medzi skoro každou piesňou?! Presne toto totižto dokáže aplikácia, ktorú si dnes predstavíme – PopBot. Hoci ide len o beta verziu, dokáže ponúknuť naozaj zaujímavé funkcie. Ak neveríte, tak si prečítajte aj zvyšok tohoto článku!

PopBot je vo svojej podstate internetové rádio pre operačný systém Android, ktoré ponúka nadštandardné funkcie. Medzi najzaujímavejšiu vlastnosť tohoto rádia patrí určite schopnosť nahrávať všetky skladby z rádia, ktoré označíte, v mp3 kvalite. Všetky. Bez námahy a ručného vyhľadávania názvov či odkazov na stiahnutie. A čo reklamy a komentár moderátora v rádiu, ktoré nahrávate?! Zabudnite na ne, PopBot ich automaticky identifikuje a ukončí či preruší nahrávanie danej skladby. Čo ak sa piesne budú opakovať? PopBot dokáže rozlíšiť aj takúto situáciu a skladbu nahrá s tým, že na konci nahrávania vyberie z rovnakých skladieb len tú v najlepšej kvalite. Ak sa bojíte o spotrebu batérie a 3G siete, vývojári mysleli aj na tento aspekt a vybudovali aplikáciu, ktorá má na energiu a dáta minimálne požiadavky. Optimálne je však nechať túto aplikáciu pracovať v noci, keď ste pripojený na Wi-Fi a nabíjačku. Ráno si tak môžete užiť kopu nových skladieb bez toho, aby ste ich museli vyhľadávať v rebríčkoch. Platí tu ešte jedno pravidlo – čím dlhšie nahrávate jednu stanicu, tým viac nahráte “menej populárnych” skladieb a tak zistíte, čo sa ľuďom v dnešnej dobe páči. Pokiaľ tak nechcete počúvať dookola len novinky, nahrávajte dané rádio aspoň 2-3 dni. Nové skladby si môžete užívať aj vtedy, ak nemáte v daný deň náladu na počúvanie rádia. PopBot dokáže pracovať aj potichu, na pozadí, bez toho, aby ste boli online a počúvali hudbu! Samozrejmosťou je možnosť vyhľadania tisícok rádií podľa názvu, kategórie či žánru.

      

Samozrejme musíme brať na vedomie fakt, že PopBot je stále len aplikácia a má teda nejaké výkonnostné obmedzenia. To sa týka hlavne času, ktorý táto aplikácia venuje analyzovaniu a sťahovaniu skladieb. Pokiaľ teda počúvate rádio, ktoré hrá len obľúbené skladby z rebríčkov stále dookola, PopBot ich dokáže analyzovať a stiahnuť do 24 hodín. Ak však zvolíte alternatívne rádiá a také rádiá, kde sa skladby opakujú len sporadicky, PopBotu môže analýza a sťahovanie skladieb zabrať pokojne aj 2-3 dni. Keďže ide stále iba o beta verziu aplikácie, dúfame, že vo finálnej verzii bude analýza a sťahovanie prebiehať o čosi rýchlejšie. Samotní autori tvrdia, že pracujú hlavne na vylepšení technológie a kvality nahrávaného zvuku, preto túto aplikáciu neodsudzujte, keď natrafíte na nejakú chybu v skladbe alebo mierne zhoršenie kvality. Všetko by mala vyriešiť finálna verzia, ktorá príde, dúfajme, už čoskoro. A na záver bonus – PopBot je úplne zadarmo, stiahnuť si ho môžete pomocou nášho widgetu nižšie!

PopBot Beta
PopCatcher Audio
Verzia 0.4.1b (4. 5. 2012)
Veľkosť 3,4 MB
2.2+

Zadarmo

Zdroj: AndroidAuthority

10.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+