MojAndroid

Firma Polaroid, inak známy výrobca fototechniky, sa rozhodla, že zo slova smartfón vyberie “fón” a pridá niečo na fotoaparáte. Výsledkom je Polaroid SC1630 – HD kamera založená na operačnom systéme Android. Táto firma sa rozhodla predstaviť príchod svojej kamery na práve prebiehajúcom CES 2012, po zhodnotení faktu, že ľudia čoraz viac používajú fotoaparát na svojich Android zariadeniach na zachytávanie rýchlych momentiek. Aj keď je Android kamera výborným nápadom, stále tu proti tomuto nápadu hrá jeden fakt – a to, že budete musieť vo svojom vrecku nosiť 2 Android zariadenia naraz, čo je mierne v rozpore s účelom.

Ak sa však rozhodnete, že si túto kameru kúpite, nemusíte sa báť, že vás niekto vysmeje. Polaroid SC1630 je totižto plnohodnotným fotoaparátom a kamerou v jednom zariadení, ktorý poskytuje užívateľovi niekoľko zaujímavých vlastností. Medzi tieto vlastnosti jednoznačne patrí 36-108 mm objektív, za ktorým sa skrýva až 16 Mpix snímač s 3-násobný optickým zoomom. Z druhej strany zariadenia nájdete 3,2-palcový dotykový displej, pomocou ktorého môžete ovládať ďalšie zaujímavé funkcie zariadenia, ako napr. Wi-Fi či dokonca prostredie Android Marketu, čo v konečnom dôsledku otvára úplne nový svet v oblasti fototechniky. Len si predstavte, aké zábery dokážete vytvárať pomocou tohoto zariadenia, ak budete mať prístup ku všetkým aplikáciám 3. strán z Android Marketu, ktoré ponúkajú nekonečne veľké množstvo efektov, vylepšení či foto editorov. A v neposlednom rade – po vytvorení a editovaní dokonalej fotky bude jej zdieľanie na sociálnu sieť dostupné jedným dotykom!
Okrem štandardnej sady funkcií, ktoré by ste od takejto kamery očakávali, bude SC1630 ponúkať aj špeciálne (vlastné) nástroje na editovanie fotografií – mazanie červených očí, orezávanie, zmena veľkosti či farebné korekcie. Zariadenie Polaroid SC 1630 by sa malo na trh dostať niekedy v priebehu tohoto roka za zatiaľ neznámu cenu.

Presnejšie špecifikácie a originálne znenie tlačovej správy si môžete prečítať v ďalších častiach tohto článku.

11.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+