MojAndroid

Smartfóny sú našimi inteligentnými pomocníkmi najmä vtedy, ak dokážu vykonávať nejaké činnosti aj bez našej pomoci. Automatizácia zariadení je veľmi zaujímavá kategória prispôsobenia, ktorá nám umožňuje skutočne získať z nášho zariadenia presne to, čo od neho očakávame. Úplne prvými takýmito možnosťami automatizácie boli tradičné zvukové profily, ktoré sme si mohli nastaviť podľa vlastných predstáv a nemuseli sme stále pracne meniť všetky rôzne nastavenia. Kombinácia zvukových profilov a šikovných funkcií našich smartfónov znie naozaj zaujímavo a presne toto prináša nová aplikácia PhoneProfilesPlus od šikovného slovenského vývojára Henricha Grona.

Hoci ide o nástroj na vytváranie profilov, k dispozícii máte skutočne obrovské množstvo funkcií. Podobne, ako pri iných takýchto nástrojoch, aj táto aplikácia obsahuje rôzne profily a udalosti, ktoré môžu tieto profily aktivovať. Medzi udalosti patrí napríklad čas, dátum, úroveň nabitia batérie, prichádzajúci/odchádzajúci hovor, pripojené príslušenstvo, pripojenie ku konkrétnej Wi-Fi sieti a mnohé ďalšie. Tieto udalosti môžu spustiť rôzne akcie v jednotlivých profiloch. Samozrejmosťou je správa zvonenia, hlasitosti, pripojenia k Wi-Fi, mobilným dátam, Bluetooth, NFC a GPS.

Okrem toho ale ponúka aplikácia niekoľko ďalších funkcií, ktoré sú dostupné iba pre zariadenia s ROOT právami. Aj dostupnosť týchto funkcií sa ale líši v závislosti od verzie operačného systému Android, a tak budete musieť vyskúšať, ktoré funkcie vám na vašom konkrétnom zariadení fungujú a ktoré nie. Aplikácia má už teraz veľké množstvo skvelých funkcií, no zároveň sa teší podpore vývojára, ktorému môžete aj navrhnúť nové funkcie a aj nahlásiť chyby v aplikácii. Tá je ale v obchode Play k dispozícii zadarmo a nenatrafíte tu ani na žiadne ďalšie mikrotransakcie a poplatky, takže ju môžete vyskúšať bez akýchkoľvek záväzkov.

Verzia: 3.5.8.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.8.3
Aktuálna cena: Zdarma

10.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marek

  Urcite vyskusam… vyzera zaujimavo… aj ked mam nainstalovany tasker, ale pre bezneho cloveka su nastavenia zlozitejsie a komplikovanejsie… uvidim ako bude fungovat tato aplikacia…

  • Miroslav

   Súhlasím.

  • Dano3266

   skúšal som veľa app na automatizáciu, môj stručný prehľad :
   – AutomateIT – celkom fajn a jednoduchá ale veľa toho nevie, najlepšia na automatické zapnutie BT v aute – sadol som do auta a po 1 km si telefon zapol BT a pripojil sa k rádiu, sám :)
   – Automate – toto je také programátorské lego, vie toho fakt dosť povedal by som že je to jednoduchší tasker, aktuálne ju používam
   Automagic * Automation – skoro to isté ako automate ale nedokáže toľko vecí a je trošku zložitejšia
   -MacroDroid – tiež fajn ale nieje tak multifunkčný
   -Tasker – na mňa komplikovaný nesadol mi

 • SeppWinkler

  Používal som, kým som neprešiel kvôli väčšej komplexnosti automatizácie na Llamu. Je to veľmi dobrý program a odporúčam ho každému, kto chce ovládať profily a zároveň nepotrebuje až takú automatizáciu, akú poskytujú Llama, Tasker, AutomateIt a podobné.

+