MojAndroid

Smartfóny sú našimi inteligentnými pomocníkmi najmä vtedy, ak dokážu vykonávať nejaké činnosti aj bez našej pomoci. Automatizácia zariadení je veľmi zaujímavá kategória prispôsobenia, ktorá nám umožňuje skutočne získať z nášho zariadenia presne to, čo od neho očakávame. Úplne prvými takýmito možnosťami automatizácie boli tradičné zvukové profily, ktoré sme si mohli nastaviť podľa vlastných predstáv a nemuseli sme stále pracne meniť všetky rôzne nastavenia. Kombinácia zvukových profilov a šikovných funkcií našich smartfónov znie naozaj zaujímavo a presne toto prináša nová aplikácia PhoneProfilesPlus od šikovného slovenského vývojára Henricha Grona.

Hoci ide o nástroj na vytváranie profilov, k dispozícii máte skutočne obrovské množstvo funkcií. Podobne, ako pri iných takýchto nástrojoch, aj táto aplikácia obsahuje rôzne profily a udalosti, ktoré môžu tieto profily aktivovať. Medzi udalosti patrí napríklad čas, dátum, úroveň nabitia batérie, prichádzajúci/odchádzajúci hovor, pripojené príslušenstvo, pripojenie ku konkrétnej Wi-Fi sieti a mnohé ďalšie. Tieto udalosti môžu spustiť rôzne akcie v jednotlivých profiloch. Samozrejmosťou je správa zvonenia, hlasitosti, pripojenia k Wi-Fi, mobilným dátam, Bluetooth, NFC a GPS.

Okrem toho ale ponúka aplikácia niekoľko ďalších funkcií, ktoré sú dostupné iba pre zariadenia s ROOT právami. Aj dostupnosť týchto funkcií sa ale líši v závislosti od verzie operačného systému Android, a tak budete musieť vyskúšať, ktoré funkcie vám na vašom konkrétnom zariadení fungujú a ktoré nie. Aplikácia má už teraz veľké množstvo skvelých funkcií, no zároveň sa teší podpore vývojára, ktorému môžete aj navrhnúť nové funkcie a aj nahlásiť chyby v aplikácii. Tá je ale v obchode Play k dispozícii zadarmo a nenatrafíte tu ani na žiadne ďalšie mikrotransakcie a poplatky, takže ju môžete vyskúšať bez akýchkoľvek záväzkov.

Verzia: 3.5.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.7
Aktuálna cena: Zdarma

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

4pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Používal som, kým som neprešiel kvôli väčšej komplexnosti automatizácie na Llamu. Je to veľmi dobrý program a odporúčam ho každému, kto chce ovládať profily a zároveň nepotrebuje až takú automatizáciu, akú poskytujú Llama, Tasker, AutomateIt a podobné.

2

Urcite vyskusam... vyzera zaujimavo... aj ked mam nainstalovany tasker, ale pre bezneho cloveka su nastavenia zlozitejsie a komplikovanejsie... uvidim ako bude fungovat tato aplikacia...

3

skúšal som veľa app na automatizáciu, môj stručný prehľad :
- AutomateIT - celkom fajn a jednoduchá ale veľa toho nevie, najlepšia na automatické zapnutie BT v aute - sadol som do auta a po 1 km si telefon zapol BT a pripojil sa k rádiu, sám :)
- Automate - toto je také programátorské lego, vie toho fakt dosť povedal by som že je to jednoduchší tasker, aktuálne ju používam
Automagic * Automation - skoro to isté ako automate ale nedokáže toľko vecí a je trošku zložitejšia
-MacroDroid - tiež fajn ale nieje tak multifunkčný
-Tasker - na mňa komplikovaný nesadol mi

Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+