MojAndroid

Spoločnosť Philips Lighting na výstave IFA 2017 oznámila plány. Chce vytvoriť nové zážitky, ktoré ponúknu svietidlá Philips Hue pomocou synchronizácie sa so streamovaným obsahom. Vďaka tomu si budú môcť používatelia užiť úplne nové zážitky počas sledovania filmov, hrania hier alebo počúvania hudby. Spoločnosť pri príležitosti 5. narodenín inteligentných svietidiel tiež oznámila podporu pre Apple HomeKit a nové lampy, balenia viacerých produktov a štartovacie balíčky.

Philips Hue Entertainment – pohlcujúci ,priestorový zvuk‘ pre oči

Softvérová aktualizácia Philips Hue Entertainment umožní synchronizovať svietidlá Philips Hue s hrami, filmami a hudbou. Synchronizácia vzniká v úzkej spolupráci so zábavným priemyslom a nadväzuje na úspešné pilotné programy The Voice, Syfy a Live Nation. Používatelia získajú prístup k novým možnostiam v decembri prostredníctvom bezplatnej aktualizácie pre existujúce riadiace jednotky Philips Hue V2 a všetky farebné svietidlá Philips Hue.

„Philips Hue Entertainment  bude rýchla, synchronizujúca a jednoducho nastaviteľná funkcia. Chceme, aby sa svietidlá Philips Hue stali prirodzenou súčasťou každého zážitku z hrania, sledovania filmov alebo počúvania hudby – ponúknu novú úroveň priestorového vnímania a budú dopĺňať dianie na obrazovke. Túto funkciu nazývame ,priestorový zvuk pre vaše oči‘,“ vysvetľuje Chris Worp, Business Group Leader Home v Philips Lighting.

 

Nové portfólio Philips Hue

Philips Hue Buckram a Philips Hue Buratto sú biele ambientné svetidlá, ktoré sa hodia pre obývačku alebo spálňu a poskytujú optimálne osvetlenie v každom momente dňa. Stolná lampa Philips Hue Felicity sa zas hodí na nočný stolík. Ambientné svetlo Philips Hue Struana do kúpeľne umožňuje meniť nastavenie osvetlenia tak, aby podporovalo každodennú rutinu: či jasné svetlo počas nanášania make-upu a holenia alebo tlmené svetlo na relax počas kúpeľa. Všetky Philips Hue lampy majú v balení bezdrôtový vypínač, ktorý umožňuje prepínať medzi štvoricou nastavení. Po pripojení k riadiacej jednotke Philips Hue bridge je možné využívať všetky výhody ekosystému Philips Hue.

Svetelný recept na každú príležitosť

Jesennou novinkou v Európe je aj balenie Philips Hue Light Recipe Kit, ktoré obsahuje žiarovku Philips Hue E27 a bezdrôtový vypínač. Žiarovka funguje hneď po vytiahnutí z balenia, nepotrebujete riadiacu jednotku ani pripojenie do internetu. Pomocou vypínača sa môžete prepínať medzi štvoricou prednastavených „svetelných receptov“: Relax, Čítanie, Koncentrácia a Nabudenie. Balenie Light Recipe Kit je výborným spôsobom, ako sa zoznámiť so svietidlami Philips Hue alebo ako rozšíriť existujúce svetlá. Na odomknutie úplného potenciálu stačí pridať riadiacu jednotku.

Nové štartovacie balíčky a výhodné balenia

Počas jesene sa dostanú do predaja aj nové štartovacie balíčky a balenia viacerých produktov. Od septembra bude v Európe k dispozícii sviečka Philips Hue s bielym ambientným svetlom a Philips Hue E14 s bielym a farebným ambientným svetlom, ktorá bude v predaji v balení po dvoch kusoch. Do predaja sa dostane aj balenie so svietidlami Philips Hue E27 a B22. Štartovacie balíčky v Európe budú po novom obsahovať extra vypínač.

Prepojenie Philips Hue so Zigbee 3.0

Philips Hue od svojho uvedenia na trh podporoval prepojenie prostredníctvom štandardu Zigbee Light Link. Vďaka tomu môžu s ekosystémom Philips Hue spolupracovať aj zariadenia tretích výrobcov. Philips Lighting je odhodlaný adaptovať nový štandard, Zigbee 3.0, ktorý budú podporovať produkty od prvého štvrťroku 2018.

Nové lampy Philips Hue s bielym ambientným svetlom a balíček Light Recipe Kit budú dostupné v Európe od jesene 2017. Ďalšie informácie o funkcii Philips Hue Entertainment budú zverejnené neskôr v roku 2017.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+