MojAndroid

Google 14. marca oznámil, že od 1. júla končí s online RSS čítačkou Google Reader. Dôvodom má byť podľa Brian Shiha, produktového manažéra Google Reader, sociálna sieť Google+, ktorá naplno zamestnáva vývojárov spoločnosti. Títo boli preradení od projektu Google Reader ku Google+ a nakoniec nezostalo dosť ľudí na to, aby sa vývoj Readeru oplatil. Proti tomuto rozhodnutiu spoločnosti sa okamžite vzniesla veľká vlna kritiky a odporcov, ktorí so zrušením služby nesúhlasia. V nádeji, že Google svoje rozhodnutie zmení, vytvorili petíciu, ktorú len za prvý deň podporilo približne 50-tisíc ľudí. Doteraz svoju podporu vyjadrilo už viac ako 100-tisíc používateľov.

google-reader

Bude mať však takáto iniciatíva nejaký účinok? Podľa vyjadrení Brian Shiha pre  TNW , petícia nebude mať na zrušenie žiadny vplyv. Inými slovami, Google Reader bude zrušený bez ohľadu na to, koľko podpisov sa vyzbiera. Posledné nádeje na záchranu obľúbenej čítačky tak pravdepodobne skončili. Do 1. júla sa tak treba pripraviť na to, že ako RSS čítačku budete musieť využiť inú službu. Niekoľko alternatív sme odporučili aj v článku Google Reader od 1. júla končí, aké sú alternatívy?, kde v komentároch nájdete aj tipy od našich čitateľov.

Zdroj: androidcommunity

16.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+