MojAndroid

Pokiaľ vlastníte Macbook, tak ste sa zrejme stretli s obmedzením v podobe podpory systémových súborov exFAT a NTFS. Natívny nedostatok systému macOS ale rieši jednoduchá aplikácia od Paragon Software. Rovnakým nedostatkom (“nepodporou”) trpí aj Android. Paragon sa preto rozhodol, že vytvorí rovnakú aplikáciu na podporu exFAT a NTFS súborov aj pre zariadenia s Androidom.

exfat-ntfs-plugin-1 exfat-ntfs-plugin-2

Jej názov je exFAT/NTFS for Total Commander a v obchode Play nejde o žiadnu novinku. Paragon Software túto aplikáciu ponúka od roku 2012, avšak dostupná bola len pre zariadenia s rootom. To sa ale dnes mení a funkcionalita aplikácie už nie je závislá na roote.

Náš tip
Google radikálne zjednodušil stiahnutie ADB a fastboot, v konečnom dôsledku aj ROOT

To je výborná správa pre všetkých, čo spolu so svojimi Android zariadeniami používajú aj externé disky a veľkokapacitné USB kľúče. Ako ste z názvu aplikácie zrejme pochopili, funguje len v spojení s Total Commanderom ako jeho plugin. Aplikácia je dostupná vo forme trialu a pokiaľ chcete odomknúť nadobro jej funkcionalitu, budete musieť zaplatiť $1,99 za NTFS, HFS+ a FAT32, prípadne ďalších $4,99 za podporu pre exFAT (kvôli licencii Microsoftu). Celý balíček pluginov vás vyjde na $7,99.

Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
27.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+