MojAndroid

Spoločnosť OnePlus prináša pre svoje smartfóny v rámci nadstavby Oxygen OS 14 novú funkciu Fluid Cloud. Podľa názvu by sa mohlo zdať, že bude súvisieť s cloudovými službami. Skutočnosť je však úplne iná. Podľa portálu AndroidCentral ide o kópiu obľúbenej funkcie Dynamic Island zo smartfónov iPhone 15,

OnePlus 11 by mal dostať Fluid Cloud ako prvý

Dynamic Island je v podstate transformácia stavového riadku s notifikáciami okolo diery pre selfie fotoaparát na interaktívne centrum pre systémové služby. Rovnakým spôsobom by mala fungovať aj funkcia Fluid Cloud, ktorú by mal ako prvý dostať smartfón OnePlus 11. Ťuknutím a podržaním ikonky v stavovom riadku na viac ako sekundu sa otvorí plná karta s viacerými možnosťami.

Na ukážkovom videu je to pozastavenie nahrávania obrazovky. Ostrovček v tvare pilulky vedľa diery pre selfie fotoaparát sa rozširuje a zmršťuje tak, aby zobrazoval ovládacie prvky na nahrávanie obrazovky. Nová funkcia je inšpirovaná filozofiou dizajnového jazyka Aquamorphic Design. ktorý imituje pevnú, kvapalnú a plynnú štruktúru. A to v podobe bublín, kapsúl alebo väčších panelov.

OnePlus 11 by mal dostať Fluid Cloud ako prvý | Zdroj: GSMArena.com

Ukážkové video ukazuje, ako sa Fluid Cloud dá použiť na nahrávanie obrazovky, ale inak sa dá použiť s akoukoľvek aplikáciou, ktorá odosiela upozornenia. Príkladom sú aplikácie pre donášku jedla alebo vyzdvihnutie taxíkom. Funkcia by pravdepodobne mala fungovať aj s ďalšími funkciami systému Android, ako sú bubliny konverzácií a kontextové okná cez celú obrazovku.

Náš tip
Nový procesor Snapdragon 8 Gen 3 bude predstavený v dvoch verziách
26.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+