MojAndroid

Majitelia inteligentných hodiniek a zároveň niektorých automobilov značky Hyundai získali jednu výhodu – svoje auto budú môcť teraz ovládať ešte viac pomocou novej Android Wear verzie aplikácie Blue Link. Tá ponúka vodičom prístup k ich autu a jeho ovládaniu už i zo zápästia. A čo za povely zvládne takto váš Hyundai? Naštartuje sa, zastaví motor, zamkne i odomkne dvere, ale tiež dokáže aktivovať niektoré bezpečnostné prvky (blikanie svetiel, trúbenie). Okrem toho môžu používatelia lokalizovať svoje auto, či zavolať z aplikácie pomoc.

Hyundai Blue Link Smartwatch App

Blue Link je cloudové riešenie od Hyundaiu, ktoré tu je už od roku 2012, no teraz sa automobilka spojila so Station Digital Media a spolu vytvorili appku pre smart hodinky s Android Wear. Tie sa najskôr spárujú cez Bluetooth s majiteľovým smartfónom s Blue Link aplikáciou. Potom už spojenie s autom trvá dovtedy, kým je k dispozícii dátové pripojenie. No a automobil tiež musí vlastniť novú generáciu Blue Link (modely Hyundai r.2015 – napr. Sonata, Genesis, Azera). “Pripojenie k autu cez vaše smart hodinky a hlasové povely – to sme pred tým mohli vidieť len v sci-fi filmoch. Teraz poskytujeme túto možnosť majiteľom Hyundaiu vybavených Blue Link,” vraví Barry Ratzlaff, výkonný riaditeľ Hyundai Motor America. Na informácie o presnejšom fungovaní Blue Link si však musíme počkať na CES 2015.

Zdroj: theverge.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+