MojAndroid

Orange na včerajšej tlačovej konferencii priblížil ďalšie informácie o pripravovanom športovom kanáli Orange Sport. Ten prinesie exkluzívny obsah presne podľa toho, čo zaujíma slovenských divákov. Tešiť sa tak môžeme na množstvo futbalu, hokeja, ale aj ďalších atraktívnych športov. Veľkým lákadlom sú najmä exkluzívne práva na vysielanie futbalovej Ligy majstrov do roku 2021.

Náš tip
Orange Sport je nový športový kanál s exkluzívnymi právami na Ligu majstrov

Hlavným ťahákom bude futbal

Exkluzívny obsah je jedným z dôležitých kritérií pre výber televízie. V prieskume Orangeu viac ako štvrtinu ľudí oslovil práve exkluzívny športový obsah. Pre 81 % slovenských futbalových divákov je najdôležitejšia Liga majstrov a viac ako polovica domácich futbalových divákov by rada sledovala slovenskú futbalovú ligu.

Tlačovú konferenciu navštívil aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar

„Spustením Orange Sport vstupujeme do novej éry, v ktorej ponúkneme zákazníkom najzábavnejšiu televíziu cez kvalitnú sieť a v nej pestrý exkluzívny, originálny obsah. Dostupný bude pre zákazníkov aj nezákazníkov Orangeu na Slovensku tak, aby ho mohlo sledovať ešte viac divákov ako doteraz,“ hovorí Pavol Lančarič, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

Partnerstvo slovenského Orange a českého O2

Na výrobe stanice spolupracuje Orange s českým partnerom O2 Czech Republic. Okrem exkluzívneho európskeho futbalu bude Orange Sport vysielať aj ďalšie špičkové stretnutia. K dispozícii budú zápasy českých futbalových a hokejových líg, európsky basketbal, ale aj zápasy MMA a cieľom je pridať aj ďalšie slovenské športové súťaže.

Orange Sport bude vysielať v slovenčine a češtine, denne od 9.00 do 00.30 hod. K dispozícii bude v natívnej HD kvalite, výhľadovo sa počíta aj so 4K technológiou. V prípade viacerých futbalových prenosov ich bude možné sledovať vďaka tzv. paralelným staniciam, ktoré sú automaticky k dispozícii vtedy, ak sa hrá v rovnakom čase viacero zaujímavých zápasov.

Paralelné vysielanie a množstvo Ligy majstrov

Celkovo tak budú môcť diváci sledovať okrem Orange Sport aj stanice Orange Sport 2, 3 a 4. Prvé dva zápasy Ligy majstrov v utorky a stredy s výkopom o 18.55 hod. tak pravidelne odvysiela Orange Sport, ďalšie štyri utorkové a stredajšie zápasy budú začínať o 21.00 hod a diváci ich tak budú môcť sledovať v priamom prenose na všetkých štyroch staniciach Orange Sport. Hlavný zápas bude vždy so slovenským komentárom a Orange Sport bude mať v úlohe komentátorov a moderátorov aj slovenské tváre.

Viac informácií už čoskoro

Orange Sport bude dostupný pre zákazníkov aj nezákazníkov Orangeu, a vďaka novým možnostiam prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Cez optickú sieť, cez internet, cez TV adaptér či satelit. Orange však zatiaľ nešpecifikoval bližšie informácie o cenách a dostupnosti nového balíčka pre zákazníkov či nezákazníkov operátora. Tieto detaily by mal priniesť na ďalšej tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční zhruba o mesiac. Spustenie vysielania je pritom naplánované na 15. augusta. Dovtedy Orange bude ešte ďalej upravovať ponúkaný obsah a kompletnú ponuku sa tak dozvieme zrejme v najbližších týždňoch.

Orange zatiaľ potvrdil vysielanie týchto líg a TV staníc
28.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+