MojAndroid

Po tom, ako Orange v máji umožnil svojim zákazníkom uskutočňovať hovory cez dátovú sieť LTE (VoLTE), prichádza s ďalšou inováciou v hlasových službách. Uskutočňovanie hovorov a posielanie SMS správ bude od dnešného dňa možné už aj cez pripojenie na domácu či verejnú Wi-Fi sieť. Služba Volanie cez Wi-Fi funguje prostredníctvom technológie VoWiFi (Voice over Wi-Fi) a jej najväčšou prednosťou je, že zákazník nie je odkázaný výlučne na mobilnú sieť. So svojimi blízkymi sa spojí aj vtedy, keď sa nachádza na miestach bez mobilného pokrytia.

Náš tip
Orange spúšťa opäť ekologicko-dobročinnú akciu Staré mobily sa vracajú
Náš tip
Orange: Najpredávanejšie Android smartfóny za september 2017

Žiadne výdavky navyše

Ďalšou výhodou služby Volanie cez Wi-Fi oproti komunikácii cez 2G alebo 3G sieť je, že zákazníci môžu telefonovať aj dátovať súčasne. Aj počas hovoru ostávajú pripojení na internet bez toho, aby sa im prerušil dátový prenos.

Orange svojou mobilnou sieťou pokrýva 99,8 % percent populácie a zákazníci problém s dovolateľnosťou takmer neriešia. Žiadny alebo slabý mobilný signál sa preto prevažne týka najmä interiérov, do ktorých signál horšie preniká. Ide o priestory ako napríklad pivnica či garáž,“ vysvetľuje Zuzana Nemečková, obchodná riaditeľka Orangeu.

Volanie a posielanie SMS správ prostredníctvom VoWifi prebieha rovnako ako volanie a posielanie správ cez hlasovú mobilnú sieť. Taktiež je účtované rovnako ako bežné hovory a správy podľa aktuálnej tarify. Keď počas hovoru zákazník prejde do lokality mimo pokrytia WiFi, hovor sa nepreruší, ale bude pokračovať v hlasovej sieti LTE.

Automatická aktivácia

Na to, aby mohol zákazník novú službu používať, potrebuje smartfón zakúpený v Orangei, ktorý podporuje technológiu VoWifi a má aktuálny firmware. Aktuálne Volanie cez Wi-Fi podporujú telefóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, ich portfólio sa bude postupne rozširovať. Okrem toho je potrebné mať aktivovaný ľubovoľný hlasový paušál, predplatenú kartu Prima alebo FunFón. Poslednou podmienkou je, aby bol zákazník v pokrytí a prihlásený vo Wi-Fi sieti na Slovensku. 

„Aktuálne Volanie cez Wi-Fi podporujú telefóny Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, ich portfólio sa bude postupne rozširovať,“ – sľubuje Orange.

Zákazníkom, ktorí spĺňajú všetky požiadavky, bude Orange službu Volanie cez Wi-Fi postupne automaticky aktivovať. Zákazníci si nemusia sťahovať ani inštalovať žiadne aplikácie, využíva vlastné telefónne číslo. Aktivácia, ako aj samotné používanie VoWifi je bezplatné.

Zdroj: tlačová správa

17.10.2017
 • IQLogic

  „Taktiež je účtované rovnako ako bežné hovory a správy podľa aktuálnej tarify.“
  Pekný odrb na ľudí…

  • tom

   Velky vyznam jbude mat pre mna ked to budem moct pouzit v zahranici. V oblastiach mam na mysli dediny. Kde orange nema signal alebo je tam mizerny, nie je zvycajne ani poriadne verejne wifi.

   • Martin Nemec

    Podmienkou je nachádzať sa vo WiFi sieti na Slovensku čiže ani to nie je také easy…..

    • Robo

     Si na mori, v ďalekom zahraničí kde je na parniku internet s wifi a sa dovoláš domov aj tomu kto nemá internet alebo má pevnú linku. Je to vporiadku a je to dobré! Nemusíš mať sat. telefón…

     • Martin Nemec

      Pan Robert ešte raz odporúčam čítať celý článok. Podmienkou je byť zaregistrovaný vo WiFi sieti na území Slovenska čiže žiadne na mori a podobne hlúposti nieje vhodné úmyselné zavádzať ľudí. Vo vašom prípade zrejme z nevedomosti . Keby namiesto vymýšlania nezmyslov vytvorili normálny dátový a hovorový balík a nie 1, 3 pripadne 5 Giga za 20 eur….. Ale väčšinu z vás je ľahké opiť parkom v rožku ako vidím. Mimochodom koľko že by som u spoločnosti Orange zaplatil pri hovoroch 1000 minút a dátach 100 Giga mesačne? To je moja priemerná spotreba. https://uploads.disquscdn.com/images/dfc27e0a87434d5bcf9063e6b0455e0be5278ccd0bd547d05ddf9fe3ec0e44cc.png. Prajem pekný deň.

      • fo3k

       Mám 300G za 14€. 4G internet a frčí výborne. Hovory cez O2 . 0,10€/hovor aj hodina,…

       • Martin Nemec

        Fo3k. Na Slovensku 300g mesačne za 14 euro pri dostatočnom pokrytí neposkytuje nikto samozrejme 4ka ale ta len v mestách a ak to len niektorých. Dalej orange tcom a O2 zaostali ponukou dátových balíkov v roku 2003. Čiže netuším skade je ten 300gigovy balíček za 14 euro.

        • fo3k

         Orange 4G internet na doma – viazaný na adresu(nový program cca od mája). Som mimo dediny a signál lepší ako v meste. Dal som si poslať cez kuriéra, aby som mohol vrátiť. Cena? Mali akciu, neviem či ešte platí, že stačilo povedať cez koho si doteraz pozeral telku, ALE nemusel som si brať telku. Bonus-výborný nový SIM router s dvoma anténami,… Orange tu má super signál.Neviem odkial sa tu berie. No a O2 tu ide tiež cez Orange,… Já som o tomto tiež nevedel,…

         • Martin Nemec

          Orange doma zrejme nebude podporovať ale žiadnu formu roamingu keďže je viazaný na pevnú adresu takže nejaké plnohodnotne využitie aspoň u mňa nenájde. A je smutné aby zákazník vyčkával na ‚akciu‘ aby mal aspoň aké také použiteľné množstvo dát. A pokrytie – pohybujem sa Bratislava a okolie + 100km a som sklamaný. Mam orange O2 a 4ka a pri práci potrebujem prístup k firemnému serveru a občas sa citim ako hľadac pokladov keď potrebujem stabilny signal.

   • Michal

    ale da sa to vyuzit v dome, ktory ma slabe indoor pokrytie, ale dobry wifi signal

 • kexar83

  Vyznam?

  • ccc01

   Mozes volat ludom, aj ked na telefonovanie cez net nemaju aplikaciu (Whatsapp, Messenger, Viber) tak, ze volas priamo na ich cislo? Resp. ak niekto zrovna pouziva nejaku appku a ty nie.

   • kexar83

    Whatsapp, Messenger, Viber, atd. maju volania zadarmo. Orange nie, tak preto nechapem v akych pripadoch je lepsie pouzit VoWifi namiesto klasickeho hovoru.

    • Michal

     ked si napr. v podniku, ktory sa nachadza v pivnici, kde nie je dostupna mobilna siet

     • Jaro

      Veľká pravda, využitie to bude mať na 100%. A je to super vec. Ja mám neobmedzený paušál tak načo by som volal cez whatsapp a pod.

 • Richard

  Mam Nexus 5X s najnovsim Oreo kupeny vo volnom predaji. Mozem aspon dufat, ze toto niekedy v Orangei vyuzijem?

 • stanleyjr

  super az dva telefony :)

  • Scenic

   Uz styri. Mozno sa dockame aj dalsich modelov za rok alebo dva :D

Používateľské recenzie
Fotománia

+