Orange ruší WOW, zavádza Ideálne paušály Sova, Delfín, Kengura a Panter

28. mája 2013 63

Sova, Delfín, Kengura a Panter. To sú názvy nových paušálov slovenského operátora Orange, ktoré budú jeho nosnou službou pre nasledujúce obdobie. Ich základom je cena 10 centov za minútu do všetkých sietí, 12 centov do zahraničia a prítomnosť  nejakej formy “nekonečna” v každom z nich. Existuje aj možnosť dočasne prerušiť platenie za paušál. Dostupné budú od 30. mája 2013.

Orange predstavuje Ideálne paušály

Orange predstavuje Ideálne paušály

Netradičné názvy zo zvieracej ríše sa operátor podľa vlastného vyjadrenia rozhodol použiť, nakoľko sa jedná o osvedčený medzinárodný koncept skupiny France Telecom – Orange. Paušály sú ľahšie identifikovateľné a symbolizujú stotožnenie sa zákazníka so základnými charakteristikami zvieratiek. Všetky paušály obsahujú nejakú tzv. neobmedzenú službu a majú spoločných niekoľko  kľúčových prvkov:

 • 10 centov za 1 minútu hovoru do všetkých sietí v SR
 • 12 centov za 1 minútu hovoru do sietí v EU, Švajčiarsku, Kanade a USA
 • 6 centov za sms do SR, EU, Kanady aj USA

Každý z paušálov obsahuje tiež bonusovú službu, ktorú si navyše zákazník môže zmeniť za inú.

Paušál Sova

Orange predstavuje Ideálne paušály - Sova

Orange predstavuje Ideálne paušály – SOVA a DELFÍN

Operátor ho charakterizuje ako voľbu pre rozvážnych s neobmedzenými volaniami na 3 alebo 5 čísel v sieti Orange. Hodí sa pre ľudí, ktorí väčšinu času komunikujú s obmedzeným okruhom známych.

Sova 10 € Sova 15 €
Mesačné predplatné na volania do všetkých sietí SR a na dáta, SMS a MMS správy 10 € 15€
Predplatené dáta (po ich prečerpaní sa uplatňuje znižujúca sa cena) 10 MB 10 MB
Odporúčaná Bonusová služba Nekonečné volania na 3 čísla v Orangei Nekonečné volania na 5 čísel v Orangei
Mesačný poplatok 10 € 15 €

 

Pre zákazníkov, ktorí nepotrebujú k paušálu Sova mobilný telefón, ponúka operátor zľavu 10% z mesačného poplatku. Sova 10 € tak zákazníka vyjde mesačne na 9 eur a Sova 15€  na 13,50 eura.

Paušál Delfín

Orange predstavuje Ideálne paušály - Delfín

Orange predstavuje Ideálne paušály – Delfín

Je určený pre spoločenských ľudí a obsahuje neobmedzené správy a prístup na sociálne siete.

Delfín 15 € Delfín 20 €
Mesačné predplatné na volania do všetkých sietí v SR 5 € (=50 minút) 10 € (=100 minút)
Nekonečné SMS a MMS do všetkých sietí v SR do všetkých sietí v SR
Dátovo neobmedzený internet (po vyčerpaní limitu sa rýchlosť spomalí na 64 kB/s) 250 MB 500 MB
Neobmedzený prístup na sociálne siete Facebook, Pokec, Libon Facebook, Pokec, Libon
Odporúčaná Bonusová služba Orange hudba 6 mesiacov Orange hudba 6 mesiacov
Mesačný poplatok 15 € 20 €

Pre študentov a držiteľov študentských preukazov ponúka operátor pre oba paušály Delfín zľavu z mesačného poplatku 5 eur. Delfín 15 € tak bude stáť 10 eur a Delfín 20 € 15 eur.

Paušál Kengura

Operátor ho charakterizuje ako paušál pre starostlivých s neobmedzeným kontaktom s rodinou a blízkymi.

Kengura 25 € Kengura 30 €
Mesačné predplatné na volania do všetkých sietí SR a na dáta, SMS, MMS správy aj dáta 10 € (=100 minút)
Nekonečné hovory v sieti Orange do všetkých sietí v SR
SMS a MMS do všetkých sietí v SR 50 100
Predplatené dáta (po ich prečerpaní sa uplatňuje znižujúca sa cena) 10 MB 10 MB
Roamingová služba Moja Európa
Odporúčaná Bonusová služba Poistenie faktúr Poistenie faktúr
Mesačný poplatok 25 € 30 €

Paušál Panter

Má byť určený pre ambicióznych ľudí, ktorí chcú využívať svoj smartfón naplno bez obmedzení.

Panter 35 €  Panter 40 €
Nekonečné hovory do všetkých sietí v SR do všetkých sietí v SR
Nekonečné SMS a MMS do všetkých sietí v SR do všetkých sietí v SR
Dátovo neobmedzený internet (po vyčerpaní limitu sa rýchlosť spomalí na 64 kB/s) 500 MB 3000 MB
Roamingová služba Moja Európa so zvýhodnenými dátami*
Odporúčaná Bonusová služba TV v mobile TV v mobile
Mesačný poplatok 35 € 40 €

* krajiny EU a Chorvátsko, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko

Orange tiež zákazníkom ponúka zľavu vo výške 20% na služby pre domácnosť:

 • Internet na doma DSL
 • FiberNet
 • Orange TV
 • FiberPlay

Trvanie zľavy sa odvíja od využívania jednotlivých paušálov. S paušálom Sova získa zákazník zľavu na 6 mesiacov, s Delfínom na 9 mesiacov, s Kengurou na 12 mesiacov a s Panterom na 18 mesiacov.

Dátová poistka, zmeny vo viazanosti a splátkovaní, aplikácia Libon pre neobmedzené hovory a sms

V každom paušále sú navyše obsiahnuté dáta s dátovou poistkou a cenovým stropom maximálne 15 eur mesačne. Orange tak podľa vlastných slov dáva zákazníkovi istotu, že všetky paušály, ktoré neobsahujú nekonečné dáta, budú obsahovať základný balík 10 MB, po ktorých bude aplikovaný ochranný mechanizmus pred vysokou spotrebou za dáta.

Operátor tiež umožní určiť si dĺžku viazanosti pri každom paušále, alebo prejsť na nižší balík. Pri každom paušále sa zákazník môže rozhodnúť, či si zoberie paušál bez telefónu, alebo zvolí viazanosť 12 či 24 mesiacov, od ktorej sa odvíja systém zliav na telefóny. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre niektorý z Ideálnych paušálov a nevezmú si pritom akciový telefón, automaticky získajú 10 % zľavu na mesačný poplatok, ak sa zaviažu na 15 mesiacov.

Ďalšou novinkou je služba Prestávka, ktorá znamená možnosť pre každého zákazníka automaticky a bezplatne prerušiť platenie paušálu počas zmluvnej viazanosti až na 6 mesiacov.V praxi to znamená, že pokiaľ zákazníci vedia, že ich čaká obdobie, kedy by služby v rámci paušálu vôbec nevyužívali, tak si jednoducho výšku svojho mesačného poplatku môžu znížiť na ľubovoľnú sumu či nulu na obdobie od 1 do 6 mesiacov.

Koncept splátkovania, ktorý zákazníkom umožňuje rozdeliť si dotovanú cenu telefónu, či tabletu na mesačné splátky, teraz Orange rozširuje a sprístupňuje všetkým zákazníkom bez ohľadu na ich paušál a bez ohľadu na dobu, po ktorú využívajú služby Orangeu, minimálne však 12 mesiacov. Následne si môžu vybrať ľubovoľné zariadenie a sumu zaň až do výšky 500 eur rozdeliť na bezúročné splátky.

Novinkou je tiež aplikácia Libon, určená pre Android a iOS. Umožňuje neobmedzené a bezplatné hovory v HD kvalite, bezplatné správy a vizuálnu odkazovú schránku. Všetky uvedené funkcie platia samozrejme len v rámci komunikácie v aplikácii Libon.

Poistenie faktúry a prenos mesačného poistného

Mesačné predplatné môžu zákazníci využívať ako kredit na hovory, internet v mobile či SMS/MMS správy. V prípade, že zákazník za fakturačné obdobie nevyčerpá celý kredit, môže si ho preniesť do nasledujúceho fakturačného obdobia. Prenos kreditu je dostupný ku ktorémukoľvek Ideálnemu paušálu za sumu 99 centov mesačne, prípadne je už priamo súčasťou mesačného poplatku za paušál.

Poslednou novinkou je poistenie faktúry. V prípade zložitej životnej situácie, akou je napríklad strata zamestnania, uhradí za zákazníka poisťovňa až šesť poistných plnení vo výške priemernej mesačnej faktúry pred poistnou udalosťou, prípadne jednorázovo 6-násobok priemernej faktúry pred poistnou udalosťou. Poistenie faktúry je odteraz zahrnuté už priamo v mesačnom poplatku vybraných paušálov, prípadne si ho zákazníci môžu aktivovať za sumu 99 centov mesačne k ľubovoľnému paušálu.

Zdroj: Orange

 

Chceš dostávať novinky o mobilnom operátorovi Orange? Prihlás sa do nášho Newslettra a my ti ich pošleme vždy, keď sa objavia na našom webe.

Zapojte sa do diskusie (63)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
 1. Loading ...
Diskusia k článku
 • Pausal ZOO nie je pritomny? Som hlboko sklamany :(

 • Jakub Xotox Kovacs

  To ocividne znamena, ze kto pouziva telefon hlavne na internet a mesacne neprevola viac ako 10 minut, si aj tak musi kupit Pantera 40 aby mu nevypli internet po tyzdni. Fakt super, uz vidim ten naval zakaznikov :D

  • Peter Fabian

   O to ide… sledujem to uz dlhsie. Asi si operatori vsimli, ze im na ukor internetu klesaju prijmy z ostatnych sluzieb, tak uz sa da rozumny internet vziat len s hromadou balastu. Chces viac ako pol giga, giga internetu? Kup si hromadu volani ktore ajtak nevyuzijes.

   Pritom uz cez 3G sa da volat cez Skype uplne bez problemu…

 • to su debili, inak sa to ani neda nazvat. wow boli v pohode pausaly a nebol v nich bordel ako v “zoo”. clovek si vedel vyskladat co potreboval.

 • Pingback: Orange ruší WOW, zavádza Ideálne paušály Sova, Delfín, Kengura a Panter | Know.sk()

 • Dobry vtip

  No esteze mam stale stary “pausal” kolko prevolam a pre-smskujem tolko zaplatim (6centov sms, 12 centov hovor) bez pevneho poplatku a plus 1000 mb za 7€ ci kolko (ale po prekroceni platim – neprekrocil som este) ….. platim vzdy tak 10-15 €, to keby si mam dat teraz tieto zoofilske pausaly tak platim hadam aj dvojnasobok keby chcem giga internetu :O

  • ved to… zena aj dcera maju takyto pausal a platia par “supov”, navyse ak necha mesiac telefon na policke tak nezaplati nic. v septembri mi konci viazanos :D tak som chcel aj ja prejst na nulovy wow, hold smola budem hladat pausal v zvieracej risi :D

  • Slavomir Kerek

   no vidíš a tak ťa obťahujú :)…ja som chcel prestúpiť a prišla ponuka 50min.+1000mb internet…po prečerpaní dát a minút,internet spomalený/ale na bežné prehliadanie postačujúci/ale bez platenia za dáta navyše a po prekročení 50 minút,12centov za minútu…a to všetko za 6,90eur…zatiaľ zakaždým som sa dostal pod 10eur

   • Pandy

    To tvrdis, ze mas 50min.+1000mb internet spolu iba za 6,90eur?
    Tak to je slusne. Ja som dal ziadost na prenos cisla a ani po mne nebrechli. Bol som u nich viac ako 12 rokov.

    • Slavomir Kerek

     no ja som u orangeu/globtelu od 97ho…samozrejme som sa musel vyhádať…lebo hneď ako mi chlapík volal,som ho hneď z fleku zdrbkal že je smutné že nový zákazník dostane zľavu 5eur mesačne po dobu 20 mesiacov a ja čo som tam nechal za 16 rokov nové auto nedostanem ani len to…hneď nato sa ma spýtal čo by som si predstavoval a keď som mu to povedal,tak som to aj dostal…aj tak je to smutné…pritom pred tým som platil 34eur za 100min.+1000mb+volania po šiestej zadarmo…čo mne osobne nebolo potrebné…volám keď potrebujem,nie keď to mám zadarmo…

     • duri91

      tiez som tam bol par rokov aj ked nie tolko ako vy ale platit 30€ mesacne nadalej a pritom za elfon si priplacat poriadnu sumu ma prestalo bavit hlavne ked zlavy dostali iba nový co si prenesu cislo,tak som to spravil aj ja a mám celkom slusnu zlavu…. preniesol som jedno cislo do OR a ako student mám za 6 € mesacne nekonecné volania na 1 cislo (frajerka), 12 € kredit , nekonecne sms/mms do vset.s.+ bonus 400mb ci kolko netu na 6 mesiacov + druhé cislo islo do o2 kde mám internet 500mb teoreticky za 1€ ale pocitaju to dajak bez dph cize mi chodia respektive nechodia faktury na 12 centov mesacne kedze su podlimit, síce mám 2 simkarty a 2mobily (plánujem dualsim) ale aspon uz neplatim 30 € ako predtym vOR ale tak do 7€ …. inac maju tma poriadny bordel….faktury dostavam v celej sume a potom asi do tyzdna poslu dobropis -5€(akoze zlava za ten prenos)

 • vsevedko

  Vyhodne? Teraz platim 15 € za 50 minut + 20 sms do vsetkych sieti + 1000 MB dat (po precerpani je to kua drahe, ale stalo sa mi to len raz…). Ako tak pozeram, tak ekvivalent s porovnatelnou cenou neexistuje.

  • Slavomir Kerek

   existuje…ako píšem vyššie…pri skončení viazanosti treba dať žiadosť o prestup ku inému operátorovi s pôvodným číslom…ja platím teraz tak cca.10 eur za to čo som platil predtým 35 ;)

 • Lumir2

  Ďakujeme nenažrancom z ORANGEuaioôä za skvelú ponuku!!! Ináč nechápem ako môže dať niekto za značku skloňovanie, ktoré vypadá ako z pomocnej školy…

 • Marko Lučani

  Ten, manažment by som okamžite vyhodil aj so stoličkami. Čo je prosím Vás na tom výhodnejšie. Síce pridali na voľných minútach ale doslova DRASTICKY pouberali na internetoch.
  Porovnanie toto hovorí za všetko. Za dnešný program:
  ZÁBAVA 3 zaplatím 18,99 € za nový program DELFÍN zaplatím 20 € a oproti zábave je o +1€ drahší, ale obsahuje o 2 € viac na volaní a na druhú stranu o 1500 MB dát menej.
  Takže v čistej kalkulácii nový program ponúka za tú istú sumu o +1€ viac na volaní ale o 1500 MB menej na dáta…. No ktorý kretén vymýšlal ?

 • Pandy

  Esteze som sa od nich porucal pred polrokom.
  Predtym
  – pausal Orange 100 min. – 18 € = 1 min. za 0.18 €
  – data 1000MB – 7 €

  Teraz

  – Telekom Easy free – 1 min. za 0.10 € resp. 0.09 €

  – data 2000MB – 5€

  • Noxius

   aky pausal?

   • Pandy

    Predplatenka. No mne to vyhovuje viac, pretoze volam malo ale vela pouzivam data.

    • Noxius

     a net mas klasicky 24mbit alebo ten 6mbit ?

 • kuko

  teraz mam WOW s netom 700MB.
  Platim cca od 13 do 16e mesacne s tym, ze kredit mam 5e, net cca 7e, ale prevolam viac o nieco.
  ako pozeram nic podobne tam nie je, jedine nevyhodnejsie ponuky. Dufam, ze ma nebudu nutim k nejakej zmene, v opacnom pripada zbohom orange. Tieto pausaly su vsetko, len nie vyhodne. Zase aby zakaznik rozmyslal, do akej pavuciny sa zamota a na ako dlho. Palec dole.

 • hrino

  Pri tomto bordeli, co je v Orange je blokovanie telefonov v Telekome len usmevna malickost :D

  • telekomacke “prvych 6mesiacov tak a potom onak” tiez nie je boh vie co ;)

 • O2-klient

  Bavim sa na takychto “vyhodnych” ponukach a je mi stale jasnejsie preco je O2 operatorom roka 4 roky po sebe :)

  • hrino

   Asi tak, Ja mam platinovy pausal za 20e a regulerne bez akykolvek ulav a retencii :) A neobmedzene volania do vsetkych sieti v EU, SMS a 1GB dat mi neda nikto ani v zahranici za tuto cenu nieto este na SK. A to vratane akcioveho telefonu :)

   • edo

    nevidim na ich stranke nikde taku ponuku. To chcem aj ja…

    • hrino

     Ma to jeden hacik musis byt v ich ociach novy zakaznik :) ak by si chcel absolvovat prenos tak potom nieje problem :)

     • edo

      hmm… bol by som novy zakaznik a nejake cislo na prenos by som si zohnal ;)

     • edo

      ale potom nechapem tym reklamam, ze rovnake vyhody pre starych aj novych zakaznikov… dokonca by som nepotreboval ani akciovy telefon

     • hrino

      Tak potom si pozri na uvodnej stranke 30% zlava z pausalu co mas hned minus 15e cca a zvysok “zlavy” je vratena dotacia za telefon, ono sa to tazko vysvetluje, ak chces napis mi mail poviem ti viac

     • edo

      hod mi nejake info ak mozes na analovic@gmail.com
      dik :)
      este otazka, tie volania do EU platia aj na mobilne cisla napr. v Nemecku?

     • edo

      take zavadzanie :))) zlava je iba na 12 mesiacov predsa, co potom? A stale to je 30 eur, nie 20… telefon nepotrebujem, takze az take ruzove to nie je ;)
      Tym pravdaze neobhajujem oranzovych ani ruzovych :)

     • hrino

      vysvetlenie mas v maili :)

 • pc^dq

  Haha :D

  http://www.a1.net/handys-telefonie/sprechen-sms-surfen


  Akurat k tomu pausalu za 39.90 dostanem iPhone 5 / SGS4 za 99eur
  Beat that, Orange? ;)

 • Peter

  Ideálne paušály, 100%-ne súhlasím, zabudli však dodať že sú ideálne len pre Orange.

  Už by som konečne uvítal aj nejaký paušál ideálny pre zákazníkov ;-)

 • Dzordzi

  Malo sa to volat Koks, Marisa, Pernik, Herak, aby bolo zretelnejsie, co si davaju v Orangutancovi v marketingovom oddeleni. Cenovo je to o tom istom.

  • Leon

   :DDDDDDDDDDDDD

 • SimSon

  LOL, to co je toto za zverinec? Niekto na oranzovom marketingu sa zhulil ci co? Ze kengura, delfin, ja umrem o smiechu! :-D

 • Lukáš

  Oni si už robia naozaj srandu z nás však? :D Jediné kde pridali je Panter 40€ kde v porovnaní s maximom 2 pridali 1GB naviac to je všetko… a tých predplatených 10mb to si naozaj robia srandu však? :D Bože bože… už nech mi skončí paušál u týchto nenažrancov, ktorí si ma ani po 10 rokoch u nich nevšímajú a neponúknu mi jednu výhodnú ponuku…

 • sola

  Ludia ste sprostý že sa nechate okradať touto bandou darmožračou…

 • Michal

  Človek im zaplatí 25 euro a oni dajú 10 MB dát.? Ved to je výsmech. ..

 • Sova – je hlúpe zviera. To vie každý zólog. Prečo je potom prvé v zozname? Ahá, už viem, Orange dáva nové paušály pre hlupákov :) /Mark/

  • Lukáš

   je zaujímavé, že sova je hlúpe a je symbolom múdrosti… Neco je tu špatne… :D

   • Treba zistiť prečo je symbolom múdrosti :D ale preto, že otáča hlavu, žerie myši a lienky, zato múdra nie je. /Mark/

 • Dominik Gaľa

  ked to tak sledujem tak orange je este furt v prdeli :D stastie ze mam telekom a o2 :D

 • Roman Ševčík

  zlaté O2 :3

 • Pepo

  Toto je jednoznačne krok späť v dobe keď dáta idú dopredu pred hovory. Ak chcem mať aspoň 1GB dát musím zobrať rovno ten najdrahší paušál..!! Prečo nie je možnosť dať 1 či 2 GB dát aj do iných programov ako len do najdrahšieho…??!!!

 • lolokop

  oje*y na nebi od pomaranča….ja mam ružovú buzničku a som spokojný

 • Zakaznik Orange

  Netradičné názvy zo zvieracej ríše sa operátor podľa vlastného vyjadrenia rozhodol použiť, nakoľko sa jedná o osvedčený medzinárodný koncept skupiny France Telecom – Orange.

  Asi ste vobc ten clanok necitali, ked tak pozeram jednotlive komentare. Zvieracie nazvy pausalov su uz dlhu dobu zauzivane u vsetkych operatorov, ktore spadaju pod skupinu France Telekom. Slovensko sa pridalo ako posledne.

  Co sa tyka dat v nizsich programoch, nikde nie je napisane, ze sa nebudu dat baliky kombinovat podobne, ako tomu je pri wow.

  Pridte sa 30.05. spytat na predajnu alebo si pozrite info na ich stranke, ked to spustia a az potom tu piste tie vase inteligentne komentare. Som v orangei dlhe roky a urcite neuvazujem prejst do telekomu, kde ma dokazu zaviazat cez telefon na 2 roky aj bez podpisu alebo do O2, kde 3G chytim mozno tak v centrach miest a kde dostanem MT s viazanostou “bez viazanosti”.

  • SimSon

   Vies, ja sa drzim zasady, ze ak sto hlupakov skoci zo strechy panelaka dolu hlavou, tak ja to po nich nezopakujem. Orange ocividne ano…

   Tieto nazvy su jednoducho hlupe. Nie je v nich zadna zjavna asociacia na operatora, pausaly, zakaznikov, nic. Normalne by som si pripadal ako hlupak, rozpravat niekde niekomu ze “vies, ja mam kenguru, ale chcem prejst na delfina”…

  • Peter

   Keď si povedal A, bolo by vhodné dodať aj B.

   Rovnaké názvy programov sú aj napríklad v Orange UK, LENŽE:
   – namiesto 10MB ponúkajú i tie najnižšie programy 100MB
   – ponúka výrazne lepšiu dotáciu telefónov; napríklad HTC One stojí pri programe Dolphin (15.50 GBP / 18.1 EUR) v UK £339.99 (397.3 EUR); u nás na Slovensku 560 € ;-)

   • SimSon

    Tak napriklad orange.at ma stale tarif “einer fur alle” (mozno zmenia nazov), a myslim ze to dobre vystihuje: 1000 minut do vsetkych sieti, 1000 smsiek do vsetkych sieti, 1GB mobilnych dat (21mbit/s, po precerpani klesne na 64kbit/s bez doplatku). To cele za 7.50€. Bez viazanosti, samozrejme.

    A potom pozrie clovek hore ceny toho “zverinca”, a ide ho slak trafit! Neskutocne, ako nas orange v porovnani s inymi krajinami zdiera…

  • LaBrie

   Zato ze to ma Frace Telecom to uz musi byt dobre? Ked budu chodit s holu ritou tak povies tiez este wow? Mne tie nazvy pripadaju smiesne, detske – ako v materskej skole, ked deti este nevedia citat a maju na skrinke zvieratko aby si ju poznali. Pre dospelych smiesne. Ako keby bol manazment Orange mentalne na urovni tych deti. A k tomu tie nove “vyhodne” ceny……..

  • lubomir

   zakaznik, alebo zamestnanec orangeu?

 • Dávid

  ako momentálne mám Maximum 2 ale ako tak vidím pri prechode na Panter 40 si polepším o 1GB Dát naviac, keďže momentálne mám 2GB pri Panter bude 3GB len sa mi nepáči , ako inak človek sa im musí opäť zaviazať na ďalšie 2 roky čo už mi pripadá choré , okrem toho chcem podotknúť aj nato že samy po skončení viazanosti niesu schopný ani Vám ponúknuť lepšiu cenu , musíte si hu vydobyť nasilu aj to sú schopný spustiť 2 alebo 3€ max. dole. Mali by si vážiť svojich verných zákazníkov a nie len chamtošiť nových a nových a na tých starých sa vykašlať .

 • Guest

  vy máte aspoň nejaké internety… :D ja platím 15€ za 100 min, 70 sms a bez dát….

 • Mirec

  Kaslem ja na orange… Po tejto zoo uz s nimi koncim nadobro… Oblbovat hlavy na to by ich bolo ale aby dali zakaznikom nieco priamo pre nich za normalne ceny tak to nie… Hlavne, ze vedia pajaci vyvolavat ci som spokojny a za akych podmienok by som bol ochotny zaviazat sa u nich… Za ziadnych sa nezaviazem… A ak toto cita nejaky kreten z orange tak odkazujem, ze ak mi este raz pride sms o tom ze mam novu fakturu vnoci o jednej hodine, tak vam to vase orange podpalim…uz som manazment upozornoval na tieto sms viackrat a asi skusaju do kedy budu tie ich hlavy cele…magori cele orange

 • spekulant

  Orange sa teraz sam odrovnal. Zrejme si tamojsi management mysli, ze sme tu slabomyselni . V dobe ,kedy su uz datove prenosy dolezitejsie ako hlasove sluzby zavedu destruktivne pausaly na data :-) . Nuz porucam sa do Teleblbis,kde ma neobmedzeny NET v mobile vyjde na 5€ bez viazanosti. (a ak trosku pokombinujem tak to bude nieco cez 2€ :-) )

 • Marek_Prievidza

  Uf, tak z tohto ZOO mám aj ja, ako bývalý dlhoročný pracovník Orangeu a ich zastánca, celkom chaos a zmiešané pocity….
  Doteraz platilo, že u každého nemusíte dostať na svoje potreby vždy to najlepšie. Mne vždy iní operátori povedali, že mi nevedia urobiť na moje potreby lepšiu ponuku ako mám v Orange. Takže je to indi-vindi, nedá sa tvrdiť, že tento operátor je pre všetkých najlepší.
  Musím však priznať, že tie zvieracie názvy sa mi vôbec ku telekomunikáciám nehodia. Prídu mi trápne. Aby som ja šiel pýtať kenguru do predajne s mobilmi, no neviem…
  Po druhé: ide ma naozaj poraziť z vyskladania parametrov týchto paušálov. To myslia úplne vážne tých posraných 10 MB??? Veď to je čo? Pár aktualizácií, 5 minút surfovania a sú fuč! To je totálne trápne, mala tam byť aspoň päťdesiatka, keby mali trochu chrbtovú kosť tak stovka. A ešte sa báť aby som nenasurfoval dáta navyše za drahé prachy. Ja si dosť vystačím s wifi sieťami doma, v práci a v okolí každej krčmy, ale tá stovka MB by sa zišla každému. Neverím, že za občasnú potrebu niečo zistiť alebo pozrieť email by im niekto za nejakých 200MB nezaplatil 2€. Ja osobne určite, no platiť 7€ za najnižší dátový paušál, je totálna úžera! A to iba 700MB. Toto mi vadí najviac…
  Ja mám WOW, obyčajný s klesajúcou tarifou, žiadna kategorizácia. Účty mávam okolo 20€ a to ak prevolám 251 minút, mám faktúru 17,50€, ak prevolám 401 minút mám faktúru 22,50€. Som s tým spokojný, lebo v tomto rozmedzí hovorov sa pohybujem. V porovnaní s paušálmi kedysi je to jednoznačne lacnejšie volanie. Ale aby som tretinu z faktúry platil navyše ešte za blbých 700mega dát, to ma zožiera.
  Netuším momentálne, aké zvieratko si donesiem domov po 12 rokoch používania Orange paušálov, ale asi začnem uvažovať aj ja nad skrotením si zvieratka modrej alebo ružovej farby. Záleží, ktoré sa o mňa pobije lepšie.
  Bohužiaľ, Orange, toto sa mi moc nepáči a sme tu dosť obmedzovaní… Prišli ste na to, že WOW bol program konečne trochu v prospech zákazníkov a klesajúca tarifa niečo výnimočné. Škoda, že ste ho odpísali a to už po roku… A verných dlhoročných asi tiež… Keď vidím tie dáta a dotácie napr. v UK, mám naozaj pocit, že z nás skutočne robíte blbcov. A to je dlhodobo známe, že slovenská dcéra France Telekomu bola medzi Orangemi v EU najziskovejšia! Ale to nie len Orange z nás robí dojné kravy, aj Telekom ide vraj zdražieť dáta. Zase nejaký kartel…

 • Ešte stále nakupujete? Skúste zmenu! Voľte prenájom.
  Turbado je revolučné riešenie: tovar nenakupujete, iba ho používate ako svoj vlastný! Vráťte, predajte, alebo vymeňte za nový model, kedykoľvek. Nemusíte sa starať o opravy a záruky. Získajte viac za menej a pridajte sa ku skupine, kde sú všetci spokojní. Jednoduché. Rýchle. Vždy funkčné.
  turbado.sk

 • Ešte stále nakupujete? Skúste zmenu! Voľte prenájom.
  Turbado je revolučné riešenie: tovar nenakupujete, iba ho používate ako svoj vlastný! Vráťte, predajte, alebo vymeňte za nový model, kedykoľvek. Nemusíte sa starať o opravy a záruky. Získajte viac za menej a pridajte sa ku skupine, kde sú všetci spokojní.
  Jednoduché. Rýchle. Vždy funkčné.

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner