MojAndroid

Okrem O2 už zverejnil svoje hospodárske výsledky za prvý polrok aj Orange. Operátor v tlačovej správe uvádza dva kľúčové faktory, ktoré podľa neho ovplyvnili vývoj jeho trhovej pozície. Prvým je rastúci záujem zákazníkov o mobilné dátové služby v jeho sieti a druhým stabilizácia zákazníckej bázy pri hlasových službách. Orange zdôrazňuje, že v prvom polroku si číslo z jeho siete preniesol historicky najnižší počet ľudí, konkrétne sa jednalo o 39-tisíc zákazníkov, čo predstavuje medziročný pokles o 21%. Naopak, číslo si do Orangeu prenieslo takmer 19-tisíc zákazníkov.

Stúpol však počet zákazníkov využívajúcich mobilné dátové služby Orangeu a k 30. 6. 2014 prekročil miliónovú hranicu. Výnosy z mobilných dátových služieb medziročne vzrástli o 8% a dosiahli výšku 38,2 milióna eur. Smartfóny využíva už viac ako polovica zákazníkov Orangeu a vyše 130-tisíc tabletov využívaných na Slovensku si doteraz zákazníci kúpili práve v Orangei.

Výnosy spoločnosti Orange Slovensko k 30. 6. 2014 dosiahli 285,7 mil. eur. Viac ako polovicou sa na medziročnom poklese výnosov o 11% podieľala regulácia cien. Najrýchlejšie rastúcou zložkou výnosov z mobilných služieb boli výnosy z mobilných nehlasových služieb. Na celkových výnosoch tvorili 26%, medziročne sa zvýšili o 4%.

Orange v prvom polroku pokračoval v investíciách do rozširovania rýchleho mobilného internetu do vidieckych oblastí vďaka technológii UMTS 900 a priniesol komerčnú prevádzku siete najnovšej generácie 4G. „Pokrytie nášho vysokorýchlostného mobilného internetu, teda 3G aj 4G prekročí do konca roka 90% populácie Slovenska,“ povedal Ivan Golian, zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ úseku informačných systémov a sietí spoločnosti Orange Slovensko.

Operátor oceňuje aj úspech služby Navzájom zadarmo, ktorú už využíva viac než 300-tisíc zákazníkov, komunikujúcich vo vytvorených skupinách. Jedna skupina mesačne navzájom prevolá priemerne 370 minút.

Zdroj: tlačová správa Orange

1.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+