MojAndroid

Orange dnes informoval o ďalšom zrýchlení svojej 3G siete. Používatelia mobilného internetu tohto operátora môžu teraz vo všetkých krajských mestách vrátane Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Nitry, Prešova, Trenčína, Trnavy, Žiliny a ďalších 300 lokalít využívať dátové prenosy s maximálnou teoretickou rýchlosťou sťahovania 42Mbit/s. Orange zvýšil aj rýchlosť odosielania dát až do teoretického maxima 5.8 Mbit/s. Dosiahnutie takýchto prenosových rýchlostí umožnilo  nasadenie technológie Dual Carrier. Operátor v súčasnosti poskytuje tieto rýchlosti už pre takmer 50 % populácie krajiny.

O rozširovaní siete nedávno informoval aj Telekom, ktorý v súčasnosti poskytuje 3G sieť s rýchlosťou 21Mbit/s už pre 449 lokalít. Najnovšie sa rozšírila do 10 miest a obcí: Pohranice,  Veľké Kostoľany,  Moravské Lieskové,  Spišská Belá,  Kluknava,  Víťaz, Ovčie, Prakovce, Helcmanovce a Biely Kostol.

Zdroj: tlačová správa

11.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+