MojAndroid

Spoločnosť Oppo len nedávno predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď. Tá zaujala hneď na prvý pohľad. Rámiky sú skresané na úplné minimum a nad vysúvacím mechanizmom fotoaparátu žasne nejeden technologický nadšenec. Výbava a komponenty sú taktiež nekompromisné a Oppo Find X ponúka naozaj maximum toho, čo je možné z mobilného telefónu dostať.

Zaujímavý vysúvací mechanizmus

Najzaujímavejšiu časť celého zariadenia, vysúvací mechanizmus, nie je možné rozobrať. Aj vďaka tomu spoločnosť tvrdí, že mechanizmus bude fungovať minimálne 5 rokov bez toho, aby sa v ňom niečo pokazilo.

Pri pohľade na mechanizmus fotoaparátu môžeme povedať, že sa líši od toho, ktorý bol použitý v konkurenčnom Vivo NEX. Princíp fungovania je ale stále rovnaký. Koľajnice sú tlmené, čo zabezpečuje hladké posúvanie hore a dole bez zbytočných a otravných zvukov. Mechanizmu nechýba motor, nejaké tie káble a ostatné komponenty.

Na obrázkoch, na ktorých sa nachádza rozobratý smartfón môžeme vidieť množstvo senzorov a iných elektronických súčiastok, ktoré sú zapracované do vysúvacieho mechanizmu. Nachádza sa tam predný fotoaparát, snímač rozpoznávania tváre, slúchadlo a hlavný fotoaparát.

Náš tip
Oppo Find X: Vlajková loď z budúcnosti, ktorá prináša vysúvacie fotoaparáty

Teardown, ktorý telefón rozoberal, povedal, že má jednu z najkomplikovanejších štruktúr spomedzi smartfónov. Počas rozoberania je potrebné odstrániť až 41 skrutiek. Spracovanie je ale veľmi kvalitné a poskytuje aj výborný rozptyl tepla.

  • ccc01

    Takýto efektný mechanizmus by bol cool tak v 60. rokoch minulého storočia. Minimálne rámiky sú marketingová nepraktická blbosť, a kvôli tomu dať do smartphonu ďaľšie mechanické časti, keď tieto postupne v elektronike miznú je fakt revolučné riešenie. Konštrukcia tohto phonu ma fakt dosť znechutila.

    • Tay

      Si kup gaj fon teda 🙈🙈

+