MojAndroid

Najnovšie úplne bezdrôtové slúchadlá značky Oppo zaujmú najmä nízkou cenou a šikovnými funkciami. Určené sú menej náročným používateľom, ktorí hľadajú vhodné slúchadlá s primeranou výbavou a dostupnou cenovkou. Výrobca vo svojej tlačovej správe zdôraznil dlhú výdrž batérie, nové funkcie a zlepšenú citlivosť dotykovej plochy pre jednoduché ovládanie.

Oppo Enco Buds2 sú vybavené 10 mm meničmi s titanizovanou kompozitnou membránou, ktorá podľa výrobcu zabezpečí silné a čisté basy aj Enco Live stereo efekty. Tie si však užijú iba majitelia smartfónov, v ktorých beží systém ColorOS 11.0 a novší.

Oppo Enco Buds2
Oppo Enco Buds2 | Zdroj: Oppo

Na jedno nabitie ponúknu nové slúchadlá až sedem hodín používania, pri dobíjaní z puzdra sa dostanete na približne 28 hodín počúvania hudby. Ak máte slúchadlá vybité a chcete ich použiť aspoň na cestu do práce, desať minút nabíjania vystačí na asi hodinu používania.

Pri hovoroch na hlučných miestach sa využíva hĺbkové potlačenie šumu, ktoré zaobstará podpora umelej inteligencie. Počas hovoru sleduje AI dynamiku ľudských hlasov a prispôsobí tomu úroveň potlačenia šumu. Štandardné aktívne potlačenie okolitých ruchov (ANC) tu nenájdeme.

Oppo Enco Buds2
Oppo Enco Buds2 | Zdroj: Oppo

Nízka latencia na úrovni len 94 ms poslúži v hernom režime, minimalizuje omeškanie zvuku za obrazom. Prostredníctvom dotykovej plochy môžete poklepaním ovládať prehrávanie hudby, hlasitosť a prijmete či ukončíte hovor.

Novinkou je dotykové gesto dvojitým poklepaním na vytvorenie fotografie zo spárovaného smartfónu. Podmienkou je telefón so systémom ColorOS 11.3 a novším. Vďaka certifikácii IPX4 neuškodí TWS slúchadlám Enco Buds2 striekajúca voda ani pot, takže ich môžete smelo používať v daždi alebo počas náročnejšieho tréningu.

Oppo Enco Buds2
Oppo Enco Buds2 | Zdroj: Oppo

Súčasťou systému od verzie ColorOS 11 je aplikácia HeyMelody, ktorá ponúka možnosť prispôsobenia dotykového ovládania, zvukové efekty Enco Live a nájdete tam aj informácie o aktuálnej kapacite batérie.

Oppo Enco Buds2 sú v slovenských obchodoch dostupné za odporúčanú cenu 39 eur v bielej farbe.

Mohlo by vás zaujímať:

V podobnej cenovej hladine nájdeme v našich obchodoch viacero modelov slúchadiel tohto typu, napríklad Huawei FreeBuds FE za 39 eur a za polovičnú cenu si môžete kúpiť Redmi Buds 4 Lite od Xiaomi alebo aj Motorola Moto Buds.

Náš tip
Prvý pacient Elona Muska s čipom v mozgu dokáže pomocou myšlienok hýbať kurzorom myši

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+