MojAndroid

Spoločnosť Oppo práve na výstave MWC 2017 v Barcelone predstavila špeciálnu technológiu 5-násobného optického priblíženia fotoaparáty do smartfónov. 5-násobný optický zoom nie je žiadnou novinkou pre mobilné objektívy fotoaparátov, špeciálna je však samotná technológia, ktorú Oppo predstavuje. Technológia sa nazýva 5X Precision Optical Zoom a nejde len o štandardný duálny fotoaparát.

Oppo-5x-zoom-example-840x419

Používateľ vidí len jeden senzor, ktorý zachytáva obraz a spoločnosť Oppo využitím hranola (na štýl periskopu) prenáša svetlo pod uhlom 90 stupňov do druhého senzora ukrytého vo vnútri tela smartfónu. Týmto lomom svetla dokáže Oppo dokonale priblížiť vzdialené objekty bez využitia objemných súčastí fotoaparátu. Údajne ide pri novej technológii až o 50 súčiastok, ktoré sa však zmestia do 5,7 mm hrubého “obalu” a nemajú tak veľmi vplyv na celkovú hrúbku smartfónu. Ďalšou súčasťou je pravdepodobne šikovný softvér, ktorý zbiera a skladá údaje zachytené oboma senzormi (viditeľným aj skrytým).

Náš tip
Vedeli ste, že Oppo, OnePlus a Vivo vlastní jedna materská spoločnosť?

Dôležitou otázkou je tiež stabilizácia obrazu. Aj to najmenšie chvenie spôsobí pri 5-násobnom priblížení rozmazanie fotografie. Spoločnosť Oppo však tvrdí, že svoju novú technológiu priblíženia previazala s úplne novou stabilizáciou obrazu, ktorá zlepšuje výkon oproti minuloročnému modelu až o 40 percent. To by malo eliminovať akékoľvek chvenie aj pri maximálnom priblížení. Výrobca však zatiaľ neuviedol termín prvého nasadenia nových fotoaparátov do svojich smartfónov ani to, či túto technológiu uvidíme v zariadeniach iných značiek.

Za pozvanie na MWC 2017 ďakujeme spoločnosti Lenovo! #VsadeOnline sme vďaka Orange-u.

Zdroj : androidauthority

28.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+