MojAndroid

Nedávno predstavený OnePlus Open je jeden z najlepších skladacích smartfónov na trhu, ale ani jemu sa nevyhla kritika. Veľa ľudí kritizovala absenciu bezdrôtového nabíjania a podpory stylusu. Podľa portálu GSMArena sa teraz ukázalo, že podpora stylusu respektíve dotykového pera novinke v skutočnosti nechýba.

OnePlus Open
OnePlus Open | Zdroj: AndroidCentral.com

OnePlus Open podporuje stylus na oboch displejoch

Podpora stylusu  je v prípade skladacích smartfónov s veľkým ohybným displejom obrovské plus. Veľký displej priamo vyzýva k používaniu takéhoto príslušenstva. Stylus sa hodí na kreslenie, editovanie fotografií alebo úpravu dokumentov.  Napríklad Samsung Galaxy Z Fold5 v prípade vnútorného ohybného displeja podporuje pero S Pen, Bohužiaľ ide o špeciálnu verziu pera S Pen, ktorá nepodporuje vonkajší displej staršej technológie.

Samsung Galaxy Z Fold5
Podpora pera SPen je jednou z prednosti smartfónu Samsung Galaxy Z Fold5

Podľa používateľa sociálnej siete Reddit s prezývkou Rashed341 však novinka OnePlus Open podporuje pero OPPO Pen na vnútornom a aj na vonkajšom displeji. OnePlus Open má tiež vlastnú sekciu pre toto dotykové pero v nastaveniach systému. Pero OPPO Pen bolo navrhnuté pre minuloročný skladací model OPPO Find N2, čo je predchodca tohtoročného modelu OPPO Find N3, ktorý je dvojičkou OnePlus Open.

ONEPLUS OPEN HAS STYLUS SUPPORT!!!
byu/Rashed341 inoneplus

Niekomu sa to síce môže zdať zarážajúce, ale značka OnePlus od svojho vzniku patrí práve čínskej spoločnosti OPPO. Rovnaké zariadenia pod logami týchto dvoch značiek preto nie sú ničím neobvyklým. Je však zarážajúce, prečo sa OnePlus podporou dotykového pera nepochválil počas oficiálneho predstavenia OnePlus Open a ani v jeho propagačných materiáloch.

Náš tip
Sociálna sieť X (Twitter) zavádza dva nové typy predplatného

 

28.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+