MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Jeden z najlepších

Väčšinou si to ani len neuvedomujeme, no pri používaní smartfónu sme v najčastejšej interakcii s jeho displejom. Je teda nesmierne dôležité, aby zobrazovač spĺňal požiadavky používateľov daného telefónu. Dovolíme si tvrdiť, že obrazovka smartfónu OnePlus 6 tieto požiadavky nielenže spĺňa, ona ich dokonca prekonáva. Najnovší zabijak vlajkových lodí totiž ponúka vysokokvalitný 6,28-palcový Optic AMOLED displej s FullHD+ rozlíšením a pomerom strán 19:9. Zobrazovaný obsah je na tejto obrazovke krásne viditeľný aj za tých najslnečnejších dní. Vďaka výslednej jemnosti 402 ppi je doslova nemožné identifikovať jednotlivé pixely voľným okom a pozitívne je aj to, že pozorovacie uhly tohto displeja sú jedným slovom fantastické.

Môže za to fakt, že je displej poriadne úzko laminovaný, čo znamená, že medzi ochranným sklom a samotným zobrazovačom nie je zbytočne veľa voľného miesta. Osobitú pochvalu si zaslúži aj farebné podanie, ktoré síce nie je až tak realistické, ako je tomu pri IPS displejoch, avšak všetok multimediálny obsah vďaka nemu vyzerá na tomto telefóne krásne. Ak by sa vám však farebný profil z nejakého dôvodu nepozdával, v nastaveniach ho môžete jednoducho upraviť. V nich môžete tiež zapnúť nočný režim, ktorý odstráni z displeja nežiadúcu modrú farbu. Nájdete tu však aj režim čítania, ktorý zase zmení celé prostredie telefónu do odtieňov čiernobielej.

OnePlus 6 po vzore mnohých ďalších vlajkových smartfónov tohto roka ponúka aj výrez na vrchnej strane displeja. Ten nám počas nášho testovania neprekážal, keďže je poriadne malý. Ak by ste ale tento prvok predsa len nezniesli, v nastaveniach ho môžete skryť tak, aby sa okolo neho nezobrazovalo nič iné než čierne pruhy. Byť vami by sme však výrez nechali zapnutý, keďže si potom budete môcť do sýta vychutnať všetky kvality tohto takmer bezrámikového zobrazovača.

Výkon a pamäť: Rýchlosť na prvom mieste

Od počiatku svojej cesty mala spoločnosť OnePlus jeden jediný cieľ. Chcela, aby jej telefóny boli tými najrýchlejšími na svete. Tento obľúbený výrobca tak pravidelne svoje produkty obohacuje o tie najlepšie hardvérové komponenty, aké sú v čase ich predstavenia k dispozícii. OnePlus 6 nie je žiadnou výnimkou, keďže obsahuje procesor Snapdragon 845. Ten kooperuje so 6 / 8 GB RAM a 64 / 128 / 256 GB interným úložiskom.

Bez ohľadu na to, akú pamäťovú verziu tohto telefónu si vyberiete, ponúkne vám bleskovo rýchle reakcie. Či už jednoduchšie alebo aj náročnejšie aplikácie sa otvárajú v zlomku sekundy. OnePlus 6 dokonca nemá ani len najmenší problém so zložitými výpočtovými operáciami a s ľahkosťou si na ňom zahráte aj tie najprepracovanejšie mobilné hry. Len tak pre predstavu, PUBG bežal počas nášho testovania bez akýchkoľvek problémov aj na najvyššej možnej grafike, pričom stále bola k dispozícii vysoká rezerva v fps.

Multitasking taktiež fičí ako nôž po masle. Aplikácie tak zostávajú otvorené na pozadí aj niekoľko hodín po ich spustení. Aby toho nebolo málo, pokojne ich môžete mať spustených aj viac ako 20, čo telefón absolútne nespomalí. Jediným negatívom z hľadiska výkonu a pamäte je nemožnosť rozšírenia úložiska prostredníctvom microSD karty.

>>Kúpiť OnePlus 6 z e-shopu GeekBuying.com!<<

Za zapožičanie telefónu ďakujeme e-shopu GeekBuying.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+