MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Všetko tak, ako má byť

Po stránke konektivity nemáme smartfónu OnePlus 6 čo vytknúť. Práve naopak, tento telefón totiž ponúka všetko to, čo z tohto hľadiska ponúkať má. Dostalo sa tak na podporu najmodernejšieho mobilného 4G pripojenia LTE Cat 16, ako aj na najnovšiu verziu Bluetooth 5.0, ktorá umožňuje streamovanie hudby do dvoch zariadení súčasne. Samozrejmosťou je NFC pre bezkontaktné platby a GPS s podporou A-GPS, GLONASS, BDS či Galileo.

Zameranie polohy je rýchle a presné, pričom navigovanie pomocou tohto telefónu fungovalo počas nášho testovania bezchybne. To isté možno tvrdiť aj o mobilnej a Wi-Fi sieti, ktoré sa chvália stabilným príjmom signálu. Všetko funguje podľa očakávaní aj pri využívaní dvojice SIM kariet. Tie si môžete nastaviť podľa seba a jednu kartu tak môžete využívať na hovory a SMS správy, pričom tú druhú na mobilné dáta.

Fotoaparát: Najlepším šliape na päty

Existuje viacero využití duálnych fotoaparátov. Niektoré smartfóny totiž využívajú pridaný fotografický snímač na bezstratový optický ZOOM, ďalšie na zachytenie hĺbky ostrosti a sú tu dokonca aj také, čo majú jeden klasický a jeden širokouhlý objektív. OnePlus 6 je dovedna tretím telefónom od ambicióznej čínskej spoločnosti, ktorý duálny hlavný fotoaparát obsahuje. Ten je svojím spracovaním opäť odlišný od tých predošlých, keďže tentoraz slúži pomocný senzor na zachytenie hĺbky ostrosti.

Hlavný 16 MPx snímač s clonou f/1.7 tak spolupracuje s druhým snímačom, ktorý má 20 MPx a zhodnú clonu f/1.7. Z fotografickej stránky veci sa dostalo aj na PDAF zaostrovanie a optickú, ako aj elektronickú stabilizáciu obrazu. Takto vybavený hlavný fotoaparát si nevedie skvelo iba na papieri, ale aj v reálnom svete. Z hľadiska kvality fotografií sa tak OnePlus 6 zaraďuje k tým najlepším fotomobilom súčasnosti.

Za dobrých svetelných podmienok totiž dokáže zachytiť neskutočné množstvo detailov, pričom snímkam nechýba ostrosť a ani výborne zvládnutý dynamický rozsah. Tieto skvelé fotografické atribúty sa prejavujú rovnako pri landscape, ako aj makro fotografiách. Snímky z makro sveta vďaka schopnosti snímača zachytiť veľké množstvo detailov ešte väčšmi vyniknú. Miernu kritiku si však zaslúži režim HDR, ktorý je občas nevýrazný a inokedy zase až príliš agresívny. Navyše, po jeho zapnutí badať na fotografiách vytvorených za mierne slabších svetelných podmienok vyššiu dávku šumu.

Šumu je však prekvapivo málo na klasických snímkach, a to aj v prípade, že svetlo nie je úplne ideálne. Večerné a nočné zábery si stále udržujú veľké množstvo detailov a celkovo ich možno označiť za viac ako len vydarené. Také sú aj portrétové fotografie, keďže bokeh efekt nie je priveľmi agresívny a taktiež preto, že OnePlus 6 spoľahlivo identifikuje kontúry fotografovanej osoby. Azda jediným nedostatkom fotografií môže byť pre niekoho podanie farieb, ktoré sú jemne presaturované.

Po vzore mnohých konkurentov prichádza OnePlus 6 s možnosťou nahrávania 4K videa, a to až pri frekvencii 60 fps. Nahrávané video v tomto rozlíšení je jedno z najkvalitnejších, aké smartfóny v súčasnosti dokážu vytvoriť. OnePlus 6 totiž rýchlo a presne zaostruje, pričom elektronická stabilizácia využívaná pri nahrávaní odvádza skvelú robotu. Pravdou však je, že občas sú najmä po stranách obrazu viditeľné artefakty, za ktoré môže práve EIS.

>>Kúpiť OnePlus 6 z e-shopu GeekBuying.com!<<

Za zapožičanie telefónu ďakujeme e-shopu GeekBuying.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

17.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+