MojAndroid

OnePlus 3 má ako jedna z mála vlajkových lodí, ktorá bude dostupná aj v Európe až 6GB operačnú pamäť RAM. Napriek tomu sa mu nepodarilo z trónu zosadiť už niekoľko mesiacov predávaný Samsung Galaxy S7 edge. V teste, pri ktorom sa spúšťa niekoľko aplikácií za sebou, dokonca za ním výrazne zaostával. Podľa papierových špecifikácií by mu pritom mal byť prinajmenšom rovnocenným súperom. Problémom v skútočnosti ale nie je ani tak použitý hardvér, ako skôr optimalizácia softvéru. OnePlus totižto obmedzil použitie RAM tak, aby ušetril čo najviac energie a predĺžil výdrž. Určite vás ale zaujíma, ako by OnePlus 3 dopadol, keby výrobca takéto obmedzenia nepoužil. Teraz to už vieme!

Náš tip
OnePlus 3 predstavený bez prekvapení. Zabijak vlajkových lodí znovu nesklamal

Vďaka tweaku z XDA fóra sa podarilo “opraviť” problém s RAM pamäťou a vyboostovať tak výkon zariadenia na maximum – aspoň teda v rýchlosti spúšťania aplikácií. Novinku otestoval C4ETech, ktorý porovnal dosiahnuté časy spúšťania série aplikácií s vypnutým aj zapnutým vylepšením RAM. Výsledky sú viac než zaujímavé. Zatiaľ čo v prvom kole sa vďaka tweaku podarilo dosiahnuť čas 67 sekúnd (S7 edge to zvládol za 61 sekúnd), v tom druhom sa vďaka uloženiu dát v RAM podarilo spustiť aplikácie ešte rýchlejšie. Výsledky testu a porovnanie s Galaxy S7 edge môžete vidieť v tabuľke nižšie.

Zariadenie1. kolo2. kolo1. kolo / zapnutý tweak2. kolo / zapnutý tweak
Samsung Galaxy S7 edge61s95s61s95s
OnePlus 370s142s67s90s

 

 

22.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+