MojAndroid

Nový OnePlus 3 sa chváli veľkou pamäťou RAM o kapacite až 6GB. Tá by mala poskytnúť dostatok priestoru na rýchle spúšťanie aplikácií a hier. Veľká pamäť RAM však nie je automatickou zárukou toho, že smartfón bude aj skutočne rýchly, resp., rýchlejší ako konkurenčné prístroje s menšou operačnou pamäťou. Dôkazom toho je aj test rýchlosti medzi novinkou od OnePlus a Samsungom Galaxy S7 edge, ktorý urobil C4ETech.

Náš tip
OnePlus 3 predstavený bez prekvapení. Zabijak vlajkových lodí znovu nesklamal

Test je založený na porovnaní rýchlosti spúšťania série aplikácií a hier, ktoré sa autor videa snaží spustiť čo najrýchlejšie. Hoci OnePlus by mal mať v tomto teste výhodu v použití väčšej RAM, tak za Samsungom zaostáva. Aj toto video je ukážkou toho, že výkon je aj o optimalizácii softvéru a použití modernejších technológií, ako je napríklad Vulkan API pri hraní hier. Samozrejme, porovnávame tu dve zariadenia s priepastným rozdielom v cene. Zatiaľ čo Galaxy S7 edge sa u nás predáva za približne 620 a viac eur, OnePlus 3 ako novinku kúpite len za 350 eur. Ako ale jeden zo zakladateľov OnePlus prezradil, tak OnePlus 3 v skutočnosti nepoužíva 6GB RAM v každej situácii, a to vraj z dôvodu šetrenia energie. Jej plný potenciál tak budú môcť v najbližšej dobe využiť pravdepodobne iba skúsenejší používatelia, ktorí si do zariadenia nahrajú ROM s upraveným manažmentom pamäte RAM.

Zdroj: pocketnow 

 

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+