MojAndroid

Nový obojstranný micro USB konektor by mal už v blízkej budúcnosti vyriešiť dilemu mnohých ľudí. Nabíjanie pomocou tohto typu konektora sa opäť zjednoduší, a to vďaka konštrukcií konektora, ktorá ho umožní do zariadenia alebo do PC zasunúť v ktorejkoľvek orientácii.  Nový typ USB však okrem tejto výhody prináša niekoľko ďalších podstatných zmien. Nielenže ho budete môcť zapojiť v ľubovoľnom smere, ale môžete pomocou neho podstatne rýchlejšie nabíjať aj mobilné zariadenia. Nový USB 3.1 dokáže na svojom výstupe dodávať výkon na úrovni až 100W, čo bude viac než postačovať aj na dobíjanie tabletov a smartfónov, a to bez akýchkoľvek obmedzení.

V tlačovej správe však VESA (Electronics Standards Association) uvádza ešte ďalšiu výhodu, ktorú nové USB 3.1 ponúkne. Má ním byť prenos videa a zvuku, ktoré asociácia nazýva DisplayPort Alternate Mode, alebo tiež Alt Mode. Nová funkcia dokáže pomocou nového USB typu C prenášať video s rozlíšením 4K a vyšším a za pomoci prevodníka ho bude možné pripojiť aj k DisplayPortu, HDMI, DVI a VGA portu. Vďaka tomu budeme môcť pomocou jedného kábla nielen napájať zariadenia, či prenášať dáta vysokou rýchlosťou, ale aj video a zvuk. V smartfónoch by nový USB port mohol nahradiť technológiu MHL či SlimPort. Prvé zariadenia s podporou nového štandardu sa majú začať objavovať začiatkom budúceho roka.

usb

Zdroj: engadget

23.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+