MojAndroid

Sociálna sieť. Pojem, ktorý pred desiatimi rokmi poznala iba hŕstka ľudí a ktorý dnes pozná aj dieťa v predškolskom veku. Je zrejmé, že sociálne siete úplne zmenili spôsob nášho fungovania a pravdepodobne ho budú meniť aj naďalej. Z množstva dostupných možností je niekedy skutočne ťažké si vybrať tú obľúbenú.

Modrý líder

Nie je žiadnym tajomstvom, že svetu sociálnych sietí dominuje Facebook. Tam, kde Google zlyhal a Apple sa zatiaľ ani nepokúšal konkurovať, Facebook rastie každým dňom. Či je to už rast najväčšej sociálnej siete, alebo dynamický vývoj siete Instagram či komunikačnej aplikácie WhatsApp. V konečnom dôsledku sú to všetko značky, ktoré spadajú pod Marka Zuckerberga a ktoré tak majú niekoľko spoločných čŕt.

Množstvo alternatív

Už dávno neplatí, že najväčším konkurentom pre Facebook je Twitter. Táto sociálna sieť prechádza dlhodobou stagnáciou a hoci má veľkú základňu skutočne zanietených používateľov, iba ťažko si získava nových. Tí sa uchyľujú k jagavejším alternatívam, ako napríklad Snapchat. Spoločnosť Snap ukázala, že vie, ako na mladých ľudí a práve tí tvoria gro používateľskej základne.

Obete, ktoré padli v prospech vyššieho dobra

Nedá nám nespomenúť niekoľko pojmov, ktoré kedysi v spleti sociálnych sietí niečo znamenali, no dnes už neexistujú vôbec, alebo takmer vôbec. Iba nedávno sa stala obeťou vykorisťovania väčšej spoločnosti sociálna sieť Vine. Tej funkcie prešli z časti pod sociálnu sieť Twitter, čo mnohých verných používateľov určite nepotešilo.

Vine

Okrem toho je tu už veľa rokov trvajúca pohroma menom Google+. Dnes už prakticky nikto, ani len sám Google, nevenuje tejto platforme záujem. Stále sa tu nájdu milióny používateľov, no iba málokto by povedal, že práve tento produkt od Google uňho víťazí nad alternatívami na trhu.

Ktorá je vaša obľúbená sociálna sieť?

Mýlime sa? Tak nám povedzte, prečo. Je vašou obľúbenou sieťou práve Google+? Alebo je to obrovský Facebook či extrémne rýchlo rastúci Instagram? Alebo je to nejaká menšia sieť, ktorú sme nespomenuli? Dajte nám v diskusii vedieť, ktorá ja vaša obľúbená sociálna sieť a prečo.

Ktorá je vaša obľúbená sociálna sieť?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...
30.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+