MojAndroid

Už dávno všetci vieme, že Slovensko a slovenskí Android programátori vôbec za svetovou špičkou nezaostávajú. Spomenúť by sme mohli hneď niekoľko mien, ďalšie výborné programátorské štúdiá nájdeme aj v ČR. Dôkazom je napríklad herné štúdio Madfinger Games, ktoré patrí medzi svetovú špičku a spolupracuje s firmami ako NVIDIA. Dnes si však niečo povieme o štúdiu GeoEmpires, ktoré je autorom rovnomennej hry. Slovenská Android hra GeoEmpires je unikátnym projektom, ktorý určite stojí za povšimnutie a preto tejto hre venujeme dnešnú Obednú prestávku!

GeoEmpires je unikátna Android hra, ktorá si vyžaduje 2 základné veci – smartfón s OS Android a pripojenie GPS. Všetko ostatné je intuitívna a graficky pekne spracovaná hra, ktorá zaujme už na prvý pohľad. Po prihlásení sa dostanete na domácu obrazovku, ktorá je vlastne mapou vášho okolia (podľa vašej GPS polohy). Táto mapa je rozdelená na niekoľko území, ktoré majú vlastného lorda. Každý lord má pod menom 3 pásiky, ktoré ukazujú na úroveň jeho lojality (najdôležitejšia veličina v hre). Vašou úlohou je v reálnom svete nachodiť čo najviac kilometrov (samozrejme so zapnutým GPS a hrou), aby ste získali čo najväčšie množstvo lojality, vďaka ktorej budete môcť napadnúť niektorého z lordov.

      

Na výber máte dva typy útoku. Pomocou akcie Prevziať! ukradnete danému lordovi jeho územie, musíte však mať viac lojality ako on sám. Druhá akcia Okradnúť! mu zoberie nazbierané peniaze. Samozrejme, že cieľom tejto hry je získať čo najviac lojality, peňazí a území, čo dosiahnete zas len tým, že sa budete pohybovať po reálnom svete. Ďalšou súčasťou hry sú rôzne predmety a ocenenia, ktoré počas hrania môžete získať. Titul tulák získate napríklad vtedy, keď prejdete 300 km.

Hra je založená na intuitívnom ovládaní, takže vám na plnenie jednotlivých úloh a súbojov stačí naozaj len pár tlačidiel. Okrem toho, že je táto hra veľmi zábavná, vplýva dobre aj na vaše zdravie, nakoľko musíte reálnou chôdzou zbierať lojalitu, pomocou ktorej sa v hre dostanete ďalej. V budúcnosti autori tejto hry prisľúbili rôzne vylepšenia a novinky, ktoré by túto hru mali spraviť ešte viac zaujímavejšou. Slovenská Android hra GeoEmpires je dostupná bezplatne na stiahnutie z Google Play Store. Nižšie nájdete odkazy, pomocou ktorých si ju môžete stiahnuť aj vy do vašich Android zariadení!

23.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+