MojAndroid

Startup Bionym vyvinul prvé nositeľné overovacie zariadenie s názvom Nymi, ktoré na zistenie identity používateľa využíva elektrokardiogram (EKG). Zariadenie má dve elektródy, jednu na zápästí a jednu na vrchnej strane. Pre autentifikáciu si používateľ musí náramok nasadiť na ruku a priložiť prst čím zariadenie zmeria elektrickú aktivitu vyvolanú vaším srdcom, ktorá je unikátna pre každú osobu a závisí od fyziológie. Po autentifikácii, Nymi komunikuje s elektronikou vo vašich smartfónoch, automobiloch, elektrických zámkoch alebo inteligentnou domácnosťou pomocou Bluetooth LE.

náramok nymi

Vybavenie náramku Nymi zahŕňa aj niekoľko senzorov, ktoré umožňujú poskytnúť zariadeniam informácie o vzdialenosti od nich. V oblasti smartfónoch to má využitie napríklad v tom, že nikto iný v miestnosti nebude môcť odblokovať váš smartfón, no vy ho budete môcť odblokovať, pretože bude vedieť, že ho jednoducho držíte v ruke. V prípade počítačov nebudete potrebovať heslo pre prihlásenie, no ak sa vzdialite od stola, počítač sa uzamkne.

Dizajn produktu vo forme náramku je len prvý nápad autorov a v budúcnosti by sa mohol objaviť v rôznych iných formách, napríklad ako prsteň, náramok, opasok alebo iných. Momentálne sú možnosti tejto technológie stále otvorené pričom spoločnosť hľadá partnerov, developerov a výrobcov, ktorí budú podporovať túto formu autentifikácie. Náramok by mohol ponúknuť veľmi slušné využitie v bankovníctve, hrách, smartfónoch, tabletoch, sociálnych sieťach, športe a iných oblastiach. Odporúčame vám pozrieť si nižšie uvedené video, ktoré znázorňuje spomínané možnosti. Náramok je momentálne dostupný v predpredaji za 79 dolárov na domovskej stránke Bionym.

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+