MojAndroid

NVIDIA patrí v súčasnosti k jedným z najväčších výrobcov procesorov pre mobilné zariadenia. Svoj úspech začala predstavením prvého dvojjadrového čipu Tegra 2, ktorý sa úspešne presadil v mnohých telefónoch a tabletoch. Najnovšie snaženie spoločnosti sa minulý rok sústredilo na komerčné využitie jej procesoru s tzv.  architektúrou 4+1, štvorjadrového čipu s doplnkovým jadrom označovaným ako Tegra 3. Ten sa postupne začína používať nielen v tabletoch ale aj v smartfónoch.

Koncom minulého roka to bol Asus Transformer Prime, neskôr boli predstavené zariadenia aj od ostatných výrobcov vrátane smartfónu HTC One X. NVIDIA Tegra 3 bola tiež predmetom testovania výkonu najmä v súbojoch s jeho dvojjadrovým rivalom od Qualcommu, Snapdragonom S4 s novou architektúrou ARM Cortex A15. Napriek väčšiemu počtu jadier si Tegra 3 nepočínala až tak dobre. Dôvodom je použitie práve staršej architektúry ARM Cortex A9. NVIDIA však nenecháva konkurenciu chladnú a už teraz pripravuje ďalšiu generáciu čipu, označovanú ako inak než Tegra 4.

MojAndroid.sk TIP

Predstaviteľ spoločnosti sám povedal, že nový Tegra procesor sa objaví každý rok, čo by súhlasilo aj s najnovšie uniknutou roadmapou získanou portálom VR-Zone. Zariadenia s novým Tegra 4 čipom by sa tak mohli objaviť začiatkom budúceho roka. V prvom kvartáli sa má na trh dostať ARM Cortex A15 čip  s kódovým označením T40, ktorý má byť taktovaný na frekvencii 1,8GHz. Neskôr by ho v treťom kvartáli 2013 mali nasledovať ďalšie. V tomto čase by sa tiež mal konečne objaviť čip s podporou rýchlych dátových prenosov LTE a HSPA42 (súčasné SOC (System on a Chip) od NVIDIE ich nepodporujú). Uvidíme, s čím NVIDIA nakoniec príde a či bude tabuľka, ktorú môžete vidieť nižšie, skutočne odrážať realitu a plány tejto spoločnosti.

[via androidcommunity.com]

9.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+