MojAndroid

Známy youtuber JerryRigEverything pravidelne podrobuje vlajkové lode výrobcov smartfónov komplexnému testu odolnosti. So svojím náradím otestuje, či je sklo a telo smartfónov odolné proti ostrým predmetom rôznych stupňov tvrdosti, ako si poradí displej s priamym ohňom a či sa smartfón nepoškodí pri ohýbaní jeho tela. Jeho rukami viacero značiek ako Apple, Samsung alebo Sony a teraz si posvietil na čínske ZTE. Ten dávno predstavil novinku Nubia X, ktorá na problém so selfie kamerou pri displej bez ramčekov šla doslova odzadu. Telefón selfie kameru vôbec nemá, ale len zadný fotoaparát pod ktorým sa nachádza menší sekundárny displej na selfie portréty. Ako jeho dva displeje dopadli v teste odolnosti?

Oba displeje majú rovnaké ochranné sklo, takže v teste poškrabania kovovými predmetmi dopadli v podstate rovnako. Mierne poškrabanie sa objavilo na šiestom stupni a výraznejšie škrabance na siedmom stupni Mohsovej stupnice tvrdosti. Inak ale dopadol test so zapaľovačom. Väčšiemu 6,26 palcovému IPS displeju síce pri kontakte s ohňom sčerneli pixely, ale po chvíli sa vrátili do pôvodného stavu. U sekundárneho 5,1 palcového AMOLED displeja síce pixely nesčerneli, ale vybledli s trvalým svetlým efektom. Samotné hliníkové telo bolo nožom možné poškrabať, ale výraznejšie ryhy mal až snímač odtlačkov na bočnej strane. Napriek tomu ďalej fungoval. Výborne si telefón ale poradil v teste ohybnosti a ostal napriek tlaku nepoškodený.

Náš tip
Nubia Red Magic Mars – herný smartfón so Snapdragonom 845 a 10 GB RAM
19.12.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+