MojAndroid

Krátko spustení predaja väčšiny populárnych zariadení sa začnú používatelia sťažovať na problémy s hardvérom alebo softvérom. Rovnako tomu je aj v prípade nového Android tabletu Nexus 7, ktorý je vyrábaný spoločnosťou ASUS. Používatelia začali najskôr hlásiť problémy spojené s GPS lokalizáciou. Podľa vyjadrení jedného zainteresovaného používateľa, tablet nemá problém spojiť sa so satelitmi a získať pozíciu alebo navigovať. Avšak po desiatich až tridsiatich minútach, lokalizácia jednoducho prestane fungovať. Iný majiteľ Nexusu 7, ktorý pozoruje podobné problémy tvrdí, že GPS prestane pracovať už po 2 minútach. Spoločnosť Google si však podľa informácií je vedomá tejto chyby a pracuje na jej odstránení. Niektorí majitelia dokonca dostali výmenu zariadenia.

Nexus 7

Ďalší problém leží vo využívaní dotykovej obrazovky. Jeden z používateľov, ktorý dostal spomínaný náhradný tablet pozoroval problémy pri dotykových gestách a dvojitom ťuknutí na obrazovku, kedy získava nevyspytateľnú odozvu od tabletu. Zamestnanec spoločnosti Google odporúča v tomto prípade vyskúšať spustiť tablet v tzv. “safe mode”, ktorý zakáže využívanie aplikácií tretích strán, čím je možné zistiť, či problémy nespôsobuje jedna z nainštalovaných aplikácií. Do safe módu sa v novom Nexuse 7 dostanete stlačením a podržaním tlačidla pre zapnutie/vypnutie. V dialógovom okne podržať tlačidlo “Power off” a potom potvrdiť stlačním “OK”. Problémy sa však neobjavujú vo veľkom merítku, no zatiaľ nevieme, či sa jedná o chybný hardvér alebo problém so softvérom.

Náš tip
Google Nexus 7 II: Nový Nexus tablet druhej generácie

Zdroj: PhonearenaGoogleProductForums

12.8.2013
 • Matúš Kvačkaj

  Ja neviem ale podľa mňa je to dosť prúser keď na tak očakávanom zariadenú sú takéto fatálne chyby… Dúfam že to odstránia lebo budem musieť kúpu prehodnotiť

  • jozko mrkvicka

   no ked chces byt tester a nie uzivatel tak si ho kup hned :)

   • Matúš Kvačkaj

    tester by som bol kebyže zariadenie dostanem od sponzora zadarmo, nie v prípade že mám vyhodiť peniaze za nefunkčnú vec

 • kakajicko

  Aušus a jeho ľudia !!!
  Je to tu !
  ( Čakal niekto niečo iné ………….??? )

+