MojAndroid

Podľa viacerých zdrojov je predstavenie nového Androidu 4.4 KitKat už blízko a mohli by sme sa ho dočkať koncom tohto mesiaca. Spolu s ním ma Google uviesť do predaja aj nové zariadenia v podobe Nexusu 5 a 10 palcového tabletu Nexus 10. Obe tieto zariadenia majú fungovať už s najnovším Androidom 4.4, ktorého prostredie a niektoré funkcie sa najnovšie podarilo zachytiť aj na sérii fotografií.

Android 4.4 KitKat

Firmvér bežiaci na Nexuse 4 nesie ešte označenie buildu Key Lime Pie a pochádza z konca augusta. To znamená, že je pomerne starý a viaceré vyfotené prvky v OS mohli byť Googlom odvtedy pozmenené. Aj tak je ale zaujímavé sa na ne pozrieť. Podľa nich totižto nový Android prinesie niekoľko noviniek vrátane natívnej podpory tlačenia – pravdepodobne prostredníctvom služby Google Cloud Print. V nastaveniach boli pridané ďalšie možnosti platenia, čo bude mať pravdepodobne niečo dočinenia s elektronickou peňaženkou Google Wallet. Pribudnúť by mala aj funkcia pre riadenie prenosu mobilných dát v prípade pripojenia cez hotspot. Vizuálnych zmien sa dočkal najmä dialer a notifikačná lišta, ktorá v novom Androide obsahuje ikony v bielej farbe. Nové funkcie pribudli aj v natívnom editore galérie.

Android 4.4 KitKat_1 Android 4.4 KitKat_3

Android 4.4 KitKat_6 Android 4.4 KitKat_2

Samozrejme toto by nemali byť všetky novinky, ktoré Google pre nás pripravuje. Povráva sa aj o tom, že v novej verzii OS bude zahrnutý editor tém, podpora pre USB OTG, či stabilizáciu obrazu a to v prípade oboch snímačov, predného aj zadného. Čo nové však Android 4.4 KitKat skutočne ponúkne uvidíme pravdepodobne až o niekoľko týždňov.

Android 4.4 KitKat_8 Android 4.4 KitKat_9

Zdroj: androidpolice

3.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+