MojAndroid

Motorola predstavila počas konferencie IFA svoju novú vlajkovú loď Motorola Moto X. Tá zaujme výkonnejšími parametrami, ako vlaňajší model, no spoločnosť predstavila aj niekoľko kúskov zaujímavého príslušenstva, ktoré spraví z novej Moto X ešte užitočnejší nástroj. Motorola tiež oživila svoj program M4DE for Motorola a nové príslušenstvo pomôže predĺžiť fungovanie smartfónu na jedno nabitie, no vylepší aj používanie hlasového ovládania.

Prvým zaujímavým kúskom príslušenstva je Moto Hint. Ide v podstate o Bluetooth slúchadlá, ktoré obsahujú aj mikrofón. Pomocou toho je možné využívať hlasové povely pre smartfón vrátane ovládania Google Now, posielania správ a mnohých ďalších funkcií. Takéto ovládanie na diaľku bude pritom fungovať až do vzdialenosti dosahu Bluetooth pripojenia.

Ďalším z predstaveného príslušenstva je Motorola Turbo Charger. Ide o zaujímavú nabíjačku, ktorá dokáže za krátky čas dodať množstvo energie novej Moto X. Motorola Turbo Charger však nie je vhodná pre každodenné nabíjanie. Je určená pre situácie, keď je smartfón už takmer vybitý. V takom prípade dokáže za 15 minút nabíjania predĺžiť výdrž na jedno nabitie až o ďalších 8 hodín. S rastúcou dobou pripojenia však tento koeficient klesá, no v núdzových situáciách môže ísť o veľmi užitočné zariadenie.

Motorola tiež predstavila dve nové externé nabíjačky. Ide o zariadenia Motorola Power Pack a Motorola Power Pack Micro. Zatiaľ nie sú jasné podrobné špecifikácie zariadení, no Power Pack má veľkosť, vďaka ktorej sa pohodlne zmestí do vrecka nohavíc a smartfónu dokáže dodať energiu na “niekoľko hodín fungovania”. Power Pack Micro je menšie zariadenie, ktoré môžete umiestniť na kľúče a smartfónu dodá nešpecifikované množstvo energie. Power Pack Micro je ale aj užitočný nástroj v prípade, že neviete nájsť svoju Moto X. Využíva funkciu Motorola Keylink, pomocou ktorej je možné nájsť váš smartfón, prípadne pomocou smartfónu nájsť kľúče.

moto-earbud

Spoločnosť tiež ponúka sériu štuplíkových slúchadiel a nový Bluetooth reproduktor JBL Micro Wireless. Všetky tieto zariadenia budú dostupné v niekoľkých farbách a už čoskoro ich bude možné aj zakúpiť v určených krajinách, no Motorola zatiaľ nešpecifikovala cenu ani jedného z predstavených príslušenstiev.

Za pozvanie na IFA 2014 v Berlíne ďakujeme spoločnosti Samsung

5.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+