MojAndroid

Nokia nás pred mesiacom prekvapila predstavením svojho prvého tabletu, ktorý beží na operačnom systéme Android. Nokia N1, ako ho spoločnosť nazýva, sa skutočne nemá za čo hanbiť. Ponúka high-end parametre, ako aj kvalitnú konštrukciu vyrobenú z kovu. To všetko za cenu, ktorá stavia dupkom vlasy aj osvedčeným výrobcom tabletov, ako je Samsung, Lenovo či Asus. Zákonite, po uvedení tabletu s Androidom nás zaujímalo, či fínsky výrobca pripravuje aj smartfón. Ten by sa podľa najnovších dohadov mohol v budúcom roku na trhu skutočne objaviť.

Náš tip
Nokia N1 je nový Android tablet za 249 USD. Ponúka Android 5.0 Lollipop a kovovú konštrukciu

This-is-the-more-plausible-appearance-of-the-Nokia-C1...

Na internet unikla snímka zariadenia Nokia C1, ktoré svojim dizajnovým jazykom kopíruje tablet N1. Podľa dostupných informácií, by malo ponúknuť parametre ako 2 GB RAM, 5 palcový displej, procesor Intel, 32 GB vnútornú pamäť, 8 Mpix fotoaparát, prednú 5 Mpix kameru, či operačný systém Android vo verzii 5.0 Lollipop. Samozrejme, tieto informácie nemáme momentálne ako potvrdiť alebo vyvrátiť, ak sa ale ukážu ako pravdivé, tak pri smartfóne Nokia C1 môžeme očakávať podobne agresívnu cenovú politiku ako pri tablete N1.

Náš tip
Nokia prvé smartfóny s Androidom už predstavila – Nokai X a Nokia X2

Ak by sa Nokia C1 skutočne objavila na trhu, nevyrábala by ju priamo Nokia, ale podobne ako tablet, by sa jej výroby zhostil výrobca tretej strany. Ako sa nakoniec situácia vyvinie vás budeme ešte informovať.

Zdroj: phonearena 

22.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+