Spoločnosť Nokia vstala z mŕtvych naozaj vo veľkom štýle. Nokia N1 je nový Android tablet za sympatickú cenu 249 USD, ktorý prináša výkonný 64-bitový 4-jadrový procesor Intel Atom Z3580 spolu s 2 GB RAM, ktoré sa ukrývajú v kovovej konštrukcii z hliníka s hrúbkou iba 6,9 mm. Displej má uhlopriečku 7,9", pomer strán 4:3 a rozlíšenie 2048 x 1536 pixelov. Rozmery zariadenia sú 200,7 x 138,6 x 6,9 mm a hmotnosť zastala na hranici 318 gramov.
http://www.youtube.com/watch?v=IwJmthxJV5Q
Vnútorná pamäť má kapacitu 32 GB, uložiť si do nej môžete fotografie z 8 Mpix zadného, prípadne 5 Mpix predného fotoaparátu. Zariadenie Nokia N1 prináša ako prvé na svete obojstranný konektor microUSB v2.0 typu C, ktoré by sa malo stať už čoskoro štandardom. Operačným systémom je Android 5.0 Lollipop, nad ktorým pracuje Z Launcher od Nokie. Tablet sa začne predávať za spomínanú cenu najprv v Číne a neskôr sa dostane aj na naše, európske trhy.
Jednotlivé prvky zariadenia nachádzajúce sa po jeho obvode nápadne pripomínajú zariadenia od Applu. V spodnej strane nájdete okrem už spomínaného microUSB konektora aj duálne stereo reproduktory. Batéria nachádzajúca sa pod zadným krytom má kapacitu 5300 mAh. Z pripojení sú dostupné Wi-Fi, (802.11a/b/g/n/ac); dual channel (2.4GHz & 5GHz) podporujúce aj technológiu MIMO a nechýba ani Bluetooth 4.0. Viac informácií nájdete priamo na stránkach Nokie.
Nooo. Zaujímavá konkurencia pre Nexus 9. Aký to má systém? Čistý android, alebo s nejakým balastom? Očakávam čoskoro doplňujúce info.
Z Launcher od nokie,cize asi nie cisti android
Z Launcher je iba launcher, stále tam môže byť čistý android
Je tam Android 5.0 Lollipop spolu s aplikáciou Z Launcher od Nokie :)
Z launcher som ešte nevidel, ale snáď to nebude také zlé ako Touchwiz
hned som skontroloval ci nahodou neni 1. april :D tablet vyzera zaujimavo a dufam ze to nokii vyde
Vyzera to byt schopny tablet keby sa s takou cenou predava na SR (samozrejme v EUR). Nexus 9 je sklamanie kvoli novej cenovej politike googlu.
prečo nová cenová politika veď google veci sa vždy predávali primerane na cenu komponentov to stále platí naviac Nexus 1,2, 3 neboli práve najlacnejšie zariadenia. Takisto ani cena Nexus 4 a 5 sa až tak moc nelíšila od ceny LG 1 a 2 čo boli sesterské fóny. a takisto aj nejaká marža pre predajcu a výrobcu
Pokiaľ bude na Slovensku rozumná cena, isto sa ujme. Vyzerá dobre a aj výbava je na tom fajn.
Vyzerá super. A keďže je to nokia tak sa snaď tak rýchlo nerozbije :D
Preco mensia baterka zas?
Batéria je fajn, mám 9,7″ s rovnakým rozšírením a batéria 8000mAh (Onda V989) a posledne ked som tablet používal veľmi málo, vydržal necelých 14 dní zapnutý a ešte ostávalo 7% batérie.
Rozlíšením :-D
A nazov Nokia? Mal by byt hned na prednej strane :)
Tak pre mňa obrovské prekvapenie. Veľmi sa mi páči, aj špecifikácie dobre, myslím, že by to Nokii mohlo výjsť. Držím im palce.
WAU. Teším sa.
Celkom pekné prekvapenie od Nokie.
Hm, a nepisali ste, ze “smartfon ani tablet to nebude”?
žeby konečne niečo dobré od nokie? :)
Fandím, no nepripomína iPad ?
Škoda že tam nie je nainštalovaný Google Play a žiadne google aplikácie.Aplikácie sa musia sťahovať cez ine “obchody”.
Myslím že toto nieje absolútne žiadny problém. Párr minút “práce ” a maš tam play a ďalšie hovadiny od googlu :)
To hej ale musíš chvíľu počkať kým nainštaluješ Gapps.
Práveže Nokia N1 má Play Store.
Na androidpolice.com píšu že nemá
Sak vcera ste pisaly ze telefon ani tablet to nebude a bum tablet na svete zase tato stranka je asi taka presna ako nasi poslanci nasrat a o reklame ani nehovorim
Lukáš, každý sa môže zmýliť, a nikto skutočne nečakal, že to bude tablet. Nokia ukázala len čierny box, v ktorom nakoniec bol tablet :). Dá sa povedať, že Nokia nás všetkých prekvapila :). Nemusíš byť ale hneď negativista a breptať.
Tak ale musí sa nechať, že s politikmi mal pravdu ;-)
Silny adept na novy tabletis :D Drzim palce Nokia…