MojAndroid

Meizu v minulom roku predstavil dva smartfóny, ktoré svojim vybavením a cenou zaujali nejedeného potenciálneho zákazníka. Modely MX4 a MX4 Pro sa vyznačujú kvalitne spracovanou konštrukciou, ale aj výkonným hardvérom. Spoločnosť dokonca už začala predávať svoje zariadenia aj u nás na Slovensku, nie všetky západné krajiny však majú tú výsadu si ich kúpiť. Meizu chce však expandovať, aj keď má určité pochybnosti o tom, či bude jeho softvér ľuďom v Európe vyhovovať. Aj preto sa chce údajne spojiť s Nokiou, ktorá mu má pomôcť pri návrhu nového zariadenia. To má niesť kódové označenie MX4 Supreme.

Takáto spolupráca má priniesť ovocie najmä na poli softvéru. Nokia má totižto pre Meizu zaobstarať vývoj ich nadstavby a urobiť potrebné úpravy OS tak, aby odpovedali požiadavkám zákazníkov na západe. Čínska spoločnosť bude mať aj naďalej na starosti výrobu kovového tela, o farbe, použitom hardvéri a softvéri však už údajne rozhodne fínska spoločnosť. Keďže Nokia má pre licenčné podmienky uzatvorené s Microsoftom stále zákaz vyrábať vlastné smartfóny, tak nový model sa bude predávať pod značkou Meizu.

Zdroj: phonearena

21.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+