MojAndroid

Spoločnosť Nikon síce nie je úplným nováčikom na poli akčných kamier, no zároveň tu zatiaľ nepatrí medzi renomované značky. Takémuto atraktívnemu trhu sa už ale nemohla dlhšie vyhýbať a predstavila hneď niekoľko zaujímavých akčných kamier, ktoré potešia rôzne kategórie používateľov.

KeyMission 360 je nová 360° kamera, ktorá ponúka aj možnosť nahrávania 4K videa s frekvenciou 24 fps. K dispozícii sú dva 20 MP senzory a softvér, ktorý sa bez problémov postará o spojenie takéhoto záznamu do pekného 360° videa. To môžete natáčať aj v spomínanom 4K rozlíšení, ale aj v štandardnom 1080p rozlíšení. Kamera vydrží pobyt vo vode hlbokej 30 metrov a stáť bude približne 500 USD.

keymission360

Štandardná akčná kamera KeyMission 170 už ponúka iba jeden širokouhlý objektív a odolnosť voči vode do hĺbky 10 metrov. Video je možné natáčať v 4K rozlíšení a nájdete tu už aj malý LCD displej, na ktorom je možné prehrávať obsah a upravovať nastavenia zariadenia. Táto kamera je kompatibilná s príslušenstvom od spoločnosti Nikon, ako napríklad statívy, selfie tyče či diaľkové ovládače. Tento kúsok by mal stáť okolo 400 USD.

170_front-low_

Zaujímavá je aj kamera KeyMission 80. Tá je najjednoduchšia, no ponúka ja špeciálny tvar pre uchopenie do ruky. Zvládne natáčanie 1080p videa s 30 fps. Nájdeme tu 12 MP CMOS senzor a aj 5MP selfie fotoaparát. Kamera je odolná voči vode do hĺbky 1 meter a predávať sa bude za 280 USD.

80_bk_front_left-low_

Zdroj: Nikon via Android Community

21.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+