MojAndroid

Nedávno sme vás informovali o tom, že nás sleduje Google či Facebook. Dokonca aj v inkognito režime pri pozeraní pornostránok. V posledných dňoch obehla svet tiež správa o tom, že zamestnanci Googlu počúvajú naše rozhovory s Android Asistentom.

Vyzerá to tak, že Asistent od Googlu nie je jediným nástrojom, cez ktorý nás technologické spoločnosti odpočúvajú. Respektíve počúvajú naše rozhovory s virtuálnym asistentom. Na povrch teraz vyplávala správa, že Apple robí so Siri úplne to isté.

Hlavným dôvodom je vylepšovanie hlasového asistenta Siri

Spoločnosť Apple to síce nezverejňuje v dokumentácii o ochrane súkromia, no nejaká časť záznamov  Siri sa odovzdáva zmluvným dodávateľom pracujúcim pre spoločnosť na celom svete. Ich úlohou je hodnotiť odpovede na rôzne faktory. Aj to, že či bola aktivácia Siri úmyselná alebo náhodná. Informácie o tejto skutočnosti priniesol portál Theguardian.

Znie to ako logický krok, pretože práve človek je ten, kto dokáže hovorené slovo pochopiť najlepšie a najlepšie aj reagovať. To znamená, že týmto spôsobom sa hlasový asistent od Apple výrazne posúva dopredu. Môžeme očakávať, že podobne to robí aj Google. Otázkou však zostáva, že či náhodou nie sú informácie o rozhovoroch so Siri posúvané aj ďalej a využívané aj na reklamu. To sa pravdepodobne nedozvieme.

Pravdou je, že informácie, ktoré virtuálnym asistentom v rozhovoroch s nimi dávame, väčšinou nie sú veľmi súkromné. Veď kto by sa s umelou inteligenciou rozprával o svojich osobných problémoch. Čo si o takomto počúvaní myslíte vy?

Náš tip
Konverzácie s Google Asistentom nie sú súkromné, počúvajú ich pracovníci spoločnosti
31.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+