MojAndroid

V minulosti sme počuli už množstvo informácií o pripravovanom tablete Nexus, ktorý má tentokrát vyrobiť spoločnosť HTC. Nový Nexus by mal byť stelesnením toho najvýkonnejšieho hardvéru a aktuálne uniknuté informácie to aj potvrdzujú.

Podľa najnovších dohadov sa zdá, že nový tablet bude skutočne poháňaný 64-bitovým čipom Nvidia Tegra K1. Naznačuje to screenshot reportu z programu CPU-Z, ktorý nie je možné v žiadnom prípade oklamať. Procesor osadený v novom Nexus tablete by mal skutočne byť model Tegra K1 od Nvidie taktovaný na 2,5 GHz so 192-jadrovým Kepler GPU. Tento nový čip je taký výkonný, že ani najnovší Android L nedokáže využiť jeho plný potenciál.

HTC-Nexus-8

64-bitový procesor Nvidia Tegra K1 Denver podporuje Unreal Enginge 4, DirectX 11 a OpenGL 4.4, zatiaľ čo Android L ponúka podporu iba po OpenGL 3.1. Nový tablet od HTC by mal mať 8,9-palcový displej s rozlíšením 2560 x 1600 a ak sa naplnia aj dohady o prítomnosti 4 GB pamäte RAM, zrejme sa skutočne dočkáme doposiaľ najvýkonnejšieho Android tabletu. Línia tabletov Nexus si skutočne zaslúži oživenie. Vlani bol predstavený iba Nexus 7, ktorý síce stále patrí medzi výborné tablety, no množstvo fanúšikov si žiada aj tablet pod záštitou Google s väčšou uhlopriečkou. Týmto fanúšikom sa možno už čoskoro splní želanie, aj keď zatiaľ neboli potvrdené žiadne informácie o tom, kedy bude nový tablet skutočne predstavený. Špekulácií bolo ale veľa, a tak nám zostáva dúfať, že to bude čo najskôr a že to HTC a Google stihnú ešte v tomto kalendárnom roku.

Zdroj: TKTechNews via PhoneArena

27.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+