MojAndroid

Google len nedávno predstavil nové Pixel smartfóny. Tie okrem iného priniesli výborný fotoaparát, ktorý je aktuálne na čele rebríčka všetkých mobilných fotoaparátov. Okrem hardvéru ho ale výborným robí aj softvér, ktorý ponúka fotenie HDR fotografií bez akéhokoľvek lagu, teda spomalenia. To sa však nedá povedať o minulej generácii Google zariadení, ktorá je v tomto smere o dosť pomalšia. Napríklad Nexus 5X alebo Nexus 6P, ktoré fotia v HDR režime fotky naozaj dlho. To sa však môže zmeniť. Stačí, aby ste na svojom zariadení mali root.

Náš tip
Huawei: Toto je dôvod, prečo sme odmietli Google a výrobu Pixel smartfónov

Na zrýchlenie fotoaparátu v spomínaných zariadeniach vám poslúži mod Camera NX V4, ktorý vyvinul Charles Chow. Jeho nainštalovaním získate upravenú verziu aplikácie fotoaparát, ktorá je značne rýchlejšia, a to aj bez toho, aby sa znížila kvalita samotných fotografií. Pozrite sa, aký rozdiel v rýchlosti dosiahnete nainštalovaním Camera NX V4 na videu:

Ak ste majiteľom Nexusu 6P alebo Nexusu 5X, stiahnite si tento mod zo stránky Chromloop a dajte nám vedieť, ako sa vám nová verzia aplikácie fotoaparátu pozdáva. Jej nainštalovaním získate na svojom zariadení aj burst mód fotenia a 240 FPS slow-motion video! Priamo na stránke Chromloop nájdete aj návod, ako aplikáciu nainštalovať do svojho zariadenia.

15.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+