MojAndroid

Smartfón Nexus 6 nedávno dostal tradičný softvérový update od Google a naďalej získava aj mesačné bezpečnostné aktualizácie. Bohužiaľ, chybička “se vloudila” a posledný OTA update obsahujúci marcové bezpečnostné aktualizácie má problém so SafetyNet. Ten znemožňuje platbu cez Android Pay v krajinách, kde je táto funkcionalita inak podporovaná.

SafetyNet je API umožňujúce aplikáciám skontrolovať, či nebolo s vaším zariadením manipulované (odomknutý bootloader, vlatná ROMka a pod.). Ak SafetyNet nefunguje správne, aplikácie, ktoré si vyžadujú plne bezpečné zariadenie, nebudú fungovať. A to je napríklad aj prípad Android Pay. Hneď viacero používateľov hlásilo tento problém na svojom zariadení Nexus 6 a to aj s uzamknutým zariadením, na ktorom pred tým SafetyNet nenašlo žiaden problém.

nexus_6_android_pay_ota_problem

Zodpovední už medzitým tento update z Nexus Factory Images a Nexus OTA stránok odstránili a Nexusová podpora na svojom Twitter účte vydala stanovisko, že Google túto záležitosť prešetruje. Podľa najnovších správ je už opäť dostupný súbor s OTA aktualizáciou – a je to opäť ten istý súbor ako pred tým. Rozdiel je však v tom, že Google dočasne znemožnil funkcionalitu SafetyNet na Nexuse 6. Podstata problému sa stále vyšetruje.

Zdroj: androidpolice.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+