MojAndroid

Spoločnosť Nest je známa najmä svojim inteligentným termostatom, ktorý môže mať veľký vplyv na to, ako funguje vaša novodobá domácnosť. Okrem toho už ale firma vyrobila aj ďalšie produkty a po inteligentnej kamere určenej do vnútra domácnosti prichádza nová kamera Nest Cam Outdoor, ktorou môžete sledovať aj okolie vášho domu.

Samozrejme, hlavnou zmenou oproti pôvodnej Nest Cam je odolnosť voči vode. Vďaka tomu zvládne kamera aj náročnejšie poveternostné podmienky a zároveň vám umožní nonstop sledovať, čo sa vo deje v okolí vášho domu. Kameru je možné otočiť takmer do akéhokoľvek uhla a vďaka priamemu pripojeniu do elektrickej siete je možné kameru využívať prakticky kedykoľvek bez nejakých väčších obmedzení.

Výhodou takéhoto pripojenia je, že kamera neustále zaznamenáva svoje okolie a nahratý obsah priamo uploaduje do cloudového úložiska. Iné kamery poháňané baterkami zaznamenávajú video iba vtedy, keď zaznamenajú pohyb a časový rozdiel medzi zaznamenaným pohybom a začiatkom nahrávania môže byť v niektorých prípadoch kritický. Problémom ale je, že v prípade výpadku elektriny je kamera vlastne zbytočná. To isté platí v prípade, ak vám doma prestane fungovať Wi-Fi sieť.

Nest Cam Outdoor3

Ak vám ale tieto potenciálne problémy neprekážajú, môžete sa tešiť na naozaj slušnú kameru. Nest Cam Outdoor dokáže nahrať 1080p Full HD video so 130° zorným poľom. V noci zvládne kamera nahrávanie vďaka ôsmym infračerveným LED diódam a všetko video, ktoré kamera nahráva na cloud, je automaticky šifrované. Novinka sa začne predávať na jeseň tohto roku za 199 USD a okrem novej kamery Nest predstavil aj novú mobilnú aplikáciu, vďaka ktorej bude ovládanie kamery jednoduchšie.

Nest Cam Outdoor4

Zdroj: Nest via engadget

19.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+