MojAndroid

Včera, 31. októbra bola definitívne vypnutý veľmi obľúbený internetový portál na uchovávanie dát, ktorý bol známy ako Topserialy.to. Čo je dôvodom a prečo je vlastne tomu tak?

Zrušenie prebehlo 31. októbra o 19:00

Na webových stránkach Openload a Streamongo mohli ľudia ešte donedávna sledovať rôzne filmy a seriály. Čudujte sa svetu, niektoré z nich dokonca pochádzali od gigantov Netflix, HBO, Disney či AMC. Toto zrušenie prevádzky sa úzko dotýka aj so slovenským webov Topserialy.to, keďže všetok obsah pochádzal práve z týchto zdrojov, ktoré už teraz prakticky neexistujú.

Mnohí používatelia zrejme prejdú na Netflix

Openload a Streamongo patrili k serverom na uchovávanie množstva legálneho obsahu, no svoju popularitu dosiahli po tom, čo bol na ne uploadnutý nelegálny obsah v podobe “pirátskych” videí z filmových štúdií.

Topserialy.to definítivne skončili

Ak by ste sa pokúsili dnes otvoriť spomínané dve služby, dostanete iba informáciu o tom, že služby boli z dôvodu porušenia autorských práv navždy zrušené. Hneď na to budete presmerovaný na webovú lokalitu Aliancie za kreativitu a zábavu (ACE). Tá podporuje rozširovanie video obsahu legálnou cestou a je zásadne proti “pirátstvu” na internete. O danej skutočnosti informoval portál rewind.sk.

HBO GO je jednou z najobľúbenejších služieb s novými seriálmi

Preto sa ani nečudujeme, že do tejto koalície patria aj spoločnosti Netflix, HBO, Amazon, Hulu, Disney a Warner Bros. Tým “pirátske” stránky uberajú zisky, pretože si používatelia neplatia za ne žiadne predplatné.

Pokiaľ by ste mali snahu prejsť na Topserialy.sk, opäť dostanete iba krátku textovú informáciu, ktorá znie:

Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my.

Farewell, RIP.

Existujú lepšie, avšak platené alternatívy

Pre milovníkov filmov a seriálov bude teraz najrozumnejším a najlepším riešením zaplatiť si predplatné či už na službe Netflix alebo HBO GO. Tu nájdete enormné množstvo nových seriálov vo vysokej kvalite, pričom si zaplatíte mesačne iba pár eur. Navyše, týmto finančne podporíte svojich obľúbených tvorcov.

Náš tip
Netflix už od dnes bližšie Slovensku vďaka českým titulkom a dabingu

1.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Kubo S

  keby tie filmy stáli menej ako lístok do kina, tak si ich budem kupovať a rád..ale koľkokrát je film v digitálnej distribúcii dvakrát tak drahý a kvalita nič moc..takže bohužiaľ..no a kupovať blu-ray disky je dnes už fakt mimo..takže jediná možnosť je stiahnuť remux, prípadne rip v takej kvalite akej chcem ja

 • Efan

  Kedy zrusia utorrent??? Tak to bolo jednoduchsie ale utorrent to isti a FB freefilmu pisu ze sa uz pracuje na reuploade. Ako keby to boli jedine servery kde sa to dalo upnut. Je len otazka casu kedy to zase pojde.

 • Andrej Kubiš

  Tomuto sa hovorí clickbait. Nič nekončí. Len 1 server z milióna. A popravde, až do dnešného dňa som o ňom nepočul, nakoľko ja mám len a jedine utorrent

 • Vladko REPSOL

  a potom herci nemajú čo žrať🥴🤣

  • Rastislav Salamon

   asi preto maju domy za 50mil USD

 • Dávid Turcmanovič

  Ked bude jedna streamovacia sluzba kotra bude mat vsetky filmy a serialy ktore sledujem a bude stat do 15e mesacne tak mozno si aj predplatim

 • Jakub

  Ďakujem, skúšal som. Platil som si Netflix. Ale napríklad Gotham som musel dopozerať práve zo zdrojov týchto stránok, pretože Netflix nebol schopný až doteraz pridať posledné dve série. Takže ďakujem ACE 😄

 • xefo

  Ak niekto pracuje osem hodín denne na 3 až 4 zmeny dostane
  za to akože plat a potom nejaký herec dostane (nemyslím každý) milióny dolárov za film ?
  Za TV si musím platiť aj ak ju nemám .
  Ak zmeskám nahrať film čo včera dávali v TV a bol som v
  prací, tak je jedno že si telku platím stiahnuť to nesmiem.
  Netflixu sa tiež máli
  aj oni chcú viac miliárd aj keď už majú dosť.
  Plati TV +TV optiku plus satelit a ešte je malo ved maju peniaze herci aj z toho nie?

  Všetci by mali dostať maximálne maximálny určený plat na
  hodinu.
  V živote nie je spravodlivosť .
  Takže môj názor je že je to celé zle

 • Danny

  Nebojste sa začína revolúcia za obnovenie.
  PRIDAJ SA: https://emovie.sk/

+