MojAndroid

Včera, 31. októbra bola definitívne vypnutý veľmi obľúbený internetový portál na uchovávanie dát, ktorý bol známy ako Topserialy.to. Čo je dôvodom a prečo je vlastne tomu tak?

Zrušenie prebehlo 31. októbra o 19:00

Na webových stránkach Openload a Streamongo mohli ľudia ešte donedávna sledovať rôzne filmy a seriály. Čudujte sa svetu, niektoré z nich dokonca pochádzali od gigantov Netflix, HBO, Disney či AMC. Toto zrušenie prevádzky sa úzko dotýka aj so slovenským webov Topserialy.to, keďže všetok obsah pochádzal práve z týchto zdrojov, ktoré už teraz prakticky neexistujú.

Mnohí používatelia zrejme prejdú na Netflix

Openload a Streamongo patrili k serverom na uchovávanie množstva legálneho obsahu, no svoju popularitu dosiahli po tom, čo bol na ne uploadnutý nelegálny obsah v podobe “pirátskych” videí z filmových štúdií.

Topserialy.to definítivne skončili

Ak by ste sa pokúsili dnes otvoriť spomínané dve služby, dostanete iba informáciu o tom, že služby boli z dôvodu porušenia autorských práv navždy zrušené. Hneď na to budete presmerovaný na webovú lokalitu Aliancie za kreativitu a zábavu (ACE). Tá podporuje rozširovanie video obsahu legálnou cestou a je zásadne proti “pirátstvu” na internete. O danej skutočnosti informoval portál rewind.sk.

HBO GO je jednou z najobľúbenejších služieb s novými seriálmi

Preto sa ani nečudujeme, že do tejto koalície patria aj spoločnosti Netflix, HBO, Amazon, Hulu, Disney a Warner Bros. Tým “pirátske” stránky uberajú zisky, pretože si používatelia neplatia za ne žiadne predplatné.

Pokiaľ by ste mali snahu prejsť na Topserialy.sk, opäť dostanete iba krátku textovú informáciu, ktorá znie:

Sluzby verystream, oload, streamango a rapidvideo ukoncili svoju prevadzku, vzhladom na fakt, ze vsetky odkazy na videa boli z tychto zdrojov sme sa rozhodli ukoncit prevadzku aj my.

Farewell, RIP.

Existujú lepšie, avšak platené alternatívy

Pre milovníkov filmov a seriálov bude teraz najrozumnejším a najlepším riešením zaplatiť si predplatné či už na službe Netflix alebo HBO GO. Tu nájdete enormné množstvo nových seriálov vo vysokej kvalite, pričom si zaplatíte mesačne iba pár eur. Navyše, týmto finančne podporíte svojich obľúbených tvorcov.

Náš tip
Netflix už od dnes bližšie Slovensku vďaka českým titulkom a dabingu

1.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+