MojAndroid

Smartfóny značky Neffos sú u nás viac menej nováčikmi. Nie je sa čomu čudovať. TP-Link, ktorý si ich výrobu a predaj zobral na starosť, ich totižto na náš trh priniesol len nedávno. Viaceré modely pritom na pultoch obchodov pribudnú až v nasledovných mesiacoch. My sme otestovali najväčší z nich – nový Neffos X1 Max s 5,5-palcovým displejom. Ak sa pýtate, prečo sa v už v tak presýtenom trhu so smartfónmi angažuje aj TP-Link, tak odpoveď je veľmi jednoduchá. Výrobca za predstavením svojich smartfónov nehľadá žiadnu senzáciu ani veľké zisky. Jeho hlavným cieľom je doplnenie portfólia produktov smart domácností, v ktorých sa angažuje. Práve smartfón je ich neoddeliteľnou súčasťou, tak prečo k tomu nevyužiť práve zariadenie z dielní TP-Link.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konštrukcia: Bez prekvapení

Asi vás neprekvapí, že aj tento smartfón je vyrobený z kovu. Dnes sa použitie tohto materiálu stalo už štandardom aj u lacnejších zariadení a výnimkou nie je ani Neffos X1 Max. Konštrukcia je pevná a pritom veľmi precízne spracovaná. Povrchová úprava zabraňuje zachytávaniu odtlačkov prstov a nečistôt, vďaka čomu smartfón vyzerá stále dobre. Platí to aj o prednej strane, ktorú pokrýva 2,5D odolné sklo s oleofóbnou vrstvou.

Neffos X1 Max po konštrukčnej stránke neskrýva žiadne prekvapenia ani zbytočne výstrelky. Ide o smartfón, ktorý vás svojím dizajnom neohúri, no určite ani nesklame. Ponúka teda rozumný kompromis adekvátny k pomeru ceny a výkonu, ktorý tento smartfón ponúka. Zaujímavosťou a užitočným doplnkom, ktorý ale nenájdeme na každom smartfóne, je prepínač medzi tichým a hlasným režimom, ktorý sa nachádza na ľavej strane, a to hneď nad výsuvným slotom pre SIM karty. Ďalšie ovládacie prvky v podobe tlačidiel hlasitosti a zapnutia sú umiestnené napravo.

Zadnej strane dominujú fotoaparát a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov. Tie sú spolu s duálnym LED bleskom umiestnené navrchu v spoločnej, mierne vystupujúcej časti. Konektory a hlasný reproduktor majú inak štandardné rozmiestnenie. Naspodu teda nájdete mriežku reproduktoru s microUSB, navrchu zas 3,5 mm audio jack.

Vpredu sa okrem veľkého displeja nachádza tiež trojica kapacitných tlačidiel, ako aj kamera a telefónny reproduktor s notifikačnou LED diódou. Samozrejmosťou sú aj ďalšie senzory, ktoré pomáhajú napríklad pri automatickej regulácii jasu displeja.

Ak sa na Neffos X1 Max pozrieme ako celok, tak vo svojej cenovej kategórii ponúka rozumné konštrukčné a kvalitatívne vyhotovenie. S telefónom sa dobre pracuje aj s jednou rukou, a to aj napriek väčšiemu displeju. Vďačiť tomu môžeme mierne zaoblenej zadnej strane a 2,5D profilu ochranného skla displeja. Miestom, kde sa šetrilo je vrchná a spodná časť zariadenia. Práve tie nie sú vyrobené z kovu, ale z plastu.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+