MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: V znamení aktualizácií

Aj tu platí, že výrobca stavil na jednoduchosť. Operačný systém Android preto neponúka veľké grafické zmeny a svojimi funkciami a výzorom sa podobá na natívny googlovský operačný systém. To je ale len dobre. Jediné, čo považujeme za mínus je usporiadanie aplikácií priamo na plochu a absencia samostatného menu. Launcher totižto túto možnosť neponúka, čo je trocha na škodu. Každopádne, nadstavba ale vyzerá štýlovo a výrobca sa v tomto smere určite nemá začo hanbiť. Dokonca podporuje témy a zmenu niektorých nastavení výzoru.

Čím Neffos skutočne poteší je prítomnosť novšej verzie Androidu 7.0 Nougat a prísľub častých bezpečnostných aktualizácií. Práve tie bývajú najčastejším úrazom lacnejších zariadení, do ktorej spadá aj Neffos X1 Max. Aj počas nášho testovania sme dostali minimálne dve aktualizácie.

Samotná nadstavba ponúka okrem štandardnej dávky funkcií a aplikácií, aj niekoľko bonusov navyše. Nastaviť môžete napríklad prebudenie dvojitým poklepaním na displej, snímanie screenshotov gestami, či aktivovanie pohyblivého tlačidla, ktoré slúži na rýchly prístup k niektorým funkciám. Vhod príde aj nastavenie kapacitných tlačidiel pod displejom, ktorých funkcie pre návrat späť a multitasking môžete vzájomne zameniť.

TP-Link v rámci rodiny svojich inteligentných zariadení ponúka aj niekoľko vlastných aplikácií. Tie sú vhodným, a niekedy aj priam nutným doplnkom, k množstvu zariadení inteligentnej domácnosti, ktoré spoločnosť má vo svojom portfóliu.

Inak, čo sa rýchlosti a stability operačného systémy týka, tak tu sme boli spokojní. Občas sa dalo pozorovať mierne spomalenie reakcií, ale vo väčšine prípadov bol chod systému veľmi spoľahlivý a rýchly.

Konektivita: Dual SIM so 4G

Neffos X1 Max sa nedá zahanbiť ani po stránke konektivity. Aj keď, aj tu sa opäť dá konštatovať, že neponúka žiadne výnimočné vlastnosti. Dual SIM je dnes už pomerne bežnou záležitosťou, ktorá však nie je vždy pravidlom. Aj preto prítomnosť dvoch nanoSIM slotov určite poteší, no zároveň ani neprekvapí. Samozrejme, ako už býva zvykom, aj X1 Max podporuje nastavenie jednotlivých SIM tak, že každej môžete priradiť konkrétnu úlohu. S jednou SIM kartou tak môžete telefonovať a posielať SMS správy, tá druhá môže byť výhradne určená iba na prenos dát. Samozrejme, pri telefonovaní alebo písaní SMS si môžete priamo v aplikácii vybrať, cez ktorú SIM si zavoláte alebo napíšete správu. Obidva sloty pritom podporuju konektivitu 4G s rýchlosťami sťahovania maximálne do 150 Mbps.

Neffos inak ponúka štandardnú dávku konektivity v podobe podpory Bluetooth 4.1, ako aj WiFi 802.11 a/b/g/n v pásmach 2,4 a 5 GHz. Mínusom je ale absencia NFC, ktoré sa dnes aj na Slovensku vo veľkom začína využívať pre mobilné platby.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

21.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+