MojAndroid

Hlasovanie a hodnotenie najlepších Android zariadení za uplynulý rok NAY Android Roka 2020 je opäť tu. Už jedenástykrát budeme spoločne s čitateľmi webu MôjAndroid.sk hľadať to “naj” zo sveta Androidu. Tento rok sa zariadenia uchádzajú o umiestnenia vo ôsmich kategóriách. Na vás, hlasujúcich, takisto ako aj po minulé roky čakajú v záverečnom žrebovaní skvelé výhry a odmeny. Tento rok ich máme pre vás pripravených 20. Poďme si teraz predstaviť ospevovanú kategóriu Smart domácnosť.

Google Nest Mini 2

Smart asistent Google Nest Mini je vylepšená, v poradí už druhá verzia Google Home Mini, s ktorým je po vizuálnej stránke takmer rovnaký. So silnejšími basmi oproti Google Home Mini sprostredkuje vylepšený zvuk.

Zabezpečuje vám hlasové ovládanie zariadení vo vašej smart domácnosti, umožní spustiť hudbu z platenej služby Spotify či ďalších. Google Nest Mini sa dokáže spárovať s inými reproduktormi Nest a vytvoriť tak väčší zvukový systém.

google nest mini 2

Používatelia môžu prostredníctvom aplikácie Google Home uskutočňovať hovory cez Google Duo alebo ako interkomy používať iné reproduktory Nest. Komunikuje s vyhľadávačom Google pre hľadanie odpovedí.

Nest Mini je kompatibilný so stovkami smart produktami, ako sú svetlá, termostaty či televízory. Disponuje 3 zabudovanými citlivými mikrofónmi, výkonným reproduktorom a LED indikátormi. Pre pripojenie využíva technológie Bluetooth a Wi-Fi.

Skvelo pracuje s Android a iOS zariadeniami. Ovládanie hlasom i odpovede sú v cudzom jazyku, podľa nastavenia. Slovenčina, resp. čeština na hlasové ovládanie nie je v súčasnosti podporovaná.

iRobot Roomba i7+ a iRobot braava jet m6

Robotický vysávač iRobot Roomba i7+ využíva efektívny pohyb pri vysávaní a celý rad premyslených funkcií. Využíva navigáciu iAdapt 3.0 s technológiou Imprint ™ Smart Mapping. Vďaka veľkokapacitnej batérii vytrvale upratuje až 75 minút.

iRobot Roomba i7+ je natoľko inteligentný, že automaticky dokáže nečistoty vyprázdňovať sám v základnej stanici. Jednorazový sáčok na nečistoty vnútri stanice pojme až 30 zberných košov robota. Samozrejme s mobilnou aplikáciou iRobot HOME vo vašom smartfóne, alebo tablete môžete vysávač plne ovládať na diaľku. Nabíjacia a čistiaca stanica Clean Base.

irobot roomba i7+

Podlahový smart robotický mop iROBOT Braava Jet M6 čistí podlahy kedykoľvek to uznáte za vhodné. Na hornej strane je kruh s logom iRobot a trojica ovládacích tlačidiel. Po novom je tu ale aj kamera pre lepšiu orientáciu. Braava je vhodná na všetky podlahy s pevným povrchom: dlažby, vinyl, linoleum, drevené a laminátové podlahy.

Náš tip
iRobot poriadne vylepšil svoju aplikáciu, využíva prvky umelej inteligencie

Vďaka inteligentnému mapovaniu Imprint sa naučí pôdorys domácnosti a určí najlepší spôsob čistenia. Cez aplikáciu iRobot HOME je možné určiť konkrétne miestnosti, ktoré sa majú čistiť. Robotický mop iRobot Braava Jet M6 disponuje funkciou automatického dobíjania počas upratovania v nabíjacej stanici.

irobot braava jet m6

Náš tip
iRobot: Toto je budúcnosť robotického vysávania a servisovania

Lenovo T1 Pro

Šikovný robotický vysávač Lenovo T1 Pro v štýlovom bielom farebnom prevedení sa postará o poriadok vo vašej domácnosti. Vhodný je pre všetky typy podláh a navyše je vybavený aj funkciou mopu (objem nádržky na vodu 110 ml). Prekoná prekážky do výšky až 2 cm. Disponuje laserovým navigačným systémom, 29 senzormi a optickým lokalizačným systémom.

lenovo t1 pro

Ovládanie prebieha pomocou mobilnej aplikácie Lenovo Cleaner T1, či prostredníctvom hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistant. Dlhú prevádzku zabezpečí Li-Ion batéria, ktorá poskytne až 150 minút vysávania. Disponuje dokovacou stanicou s automatickou likvidáciou nečistôt.

Netatmo Weather Station

Praktická meteorologická stanica Netatmo Urban Weather Station s prídavným dažďovým modulom Netatmo Rain Gauge umožňuje sledovať počasie a kvalitu ovzdušia pomocou bezplatnej aplikácie v telefóne alebo tablete s iOS či Android. Elegantné a minimalistické zariadenie je vyrobené z robustného hliníka a nenarúša tak dizajn vašej domácnosti.

Netatmo Weather Station

Dokáže odhaliť vnútorné aj vonkajšie faktory súvisiace s klímou ako je teplota, barometrický tlak, vlhkosť či koncentrácia CO2 (pošle upozornenie, aby ste doma vyvetrali) – informácie potom posiela cez WiFi do aplikácie Netatmo. Súčasťou je aj predpoveď počasia na nasledujúcich 7 dní či informácie o znečistení ovzdušia. Netatmo Rain Gauge umožňuje merať množstvo zrážok.

Philips Hue osvetlenie

Pridajte a oživte svoju smart domácnosť a farby jednotlivých miestností pomocou štartovacej súpravy bieleho a farebného okolitého svetla Philips Hue White and Color Ambience. Ovládajte ju prostredníctvom Bluetooth, ovládača alebo po pripojení ku zariadeniu Hue Bridge.

Philips Hue

Okrem toho je tu podpora ovládania prostredníctvom Google Assistant, Amazon Alexa a Apple Home Kit. Táto sada obsahuje tri farebné inteligentné žiarovky a zariadenie Hue Bridge, ktoré umožňuje úplné ovládanie svetla a poskytuje prístup k aplikácii Hue a nekonečnému množstvu funkcií.

Solight osvetlenie

Smart žiarovka SOLIGHT WZ531 RGB WIFI vám sprostredkuje krásne osvetlenie v rôznych farbách. Ponúka pohodlné ovládanie z pohodlia gauča pomocou mobilnej aplikácie ovládanej technológiou Wi-Fi. Podporuje Android 4.1 a vyšší IOS 8.0 a vyšší. Žiarovku je možné zapínať aj vypínať klasickým vypínačom. Ide o starú známu, inteligentnú žiarovku, ktorou by mala disponovať každá správna smart domácnosť.

solight

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Xiaomi Mi Smart Sensor Set je zabezpečovacia sada, podporujúca pripojenie a ovládanie viacero zariadení z ekosystému Xiaomi. S pomocou centrálnej jednotky a snímačov máte prehľad o domácnosti a taktiež kontrolujete, ovládate prepojené zariadenia a spotrebiče.

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Zabezpečovací systém pre smart domácnosť od Xiaomi obsahuje centrálnu jednotku, smart spínač, senzor pohybu, senzor dverí a okien. Senzory neustále komunikujú s riadiacou jednotkou cez Wi-Fi + ZigBee a odosielajú aktuálny stav senzorov. Ten zistíte po zapnutí aplikácie Mi Home, ktorú si nainštalujete priamo do svojho smartfónu.

23.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+