MojAndroid

Doom je jednou z prvým FPS (First-person shooter) hier, ktoré sa na svete vôbec objavili. Spoločnosť id Software, oznámila jej vývoj ešte v roku 1992 a prvá alfa verzia sa objavila o rok neskôr. Prvý Doom ste si v tom čase mohli zahrať na počítači s procesorom 386 a taktom 33MHz – vtedy patril k najvýkonnejším komerčne dostupným počítačom. Od vydania hry v roku 1992 až po súčasnosť vyšlo niekoľko verzii hry vrátane Ultimate Doom, Doom II, Final Doom alebo remake pôvodnej hry s modernou grafikou Doom 3 (rok. 2004). Táto historická hra sa s príchodom Androidu objavila aj na mobilných telefónoch. Developerom sa Doom podarilo portovať na OS Android už dávnejšie, niektorí boli úspešní, niektorí už nie.

Ak sa chcete vrátiť do starých čias a zahrať si skutočne kvalitný port tejto klasiky, na Google Play sa objavila nová hra s názvom Doom GLES. V čom sa odlišuje od iných verzii je práve podpora OpenGL, vďaka čomu je grafika v hre naozaj na vysokej úrovni. Podľa slov vývojára ide o najlepšie vyzerajúci port Doomu na mobilných zariadeniach. Doom GLES sa môže pochváliť nasledovnými funkciami :

  • Vysoké rozlíšenie grafiky
  • Real-time dynamické osvetlenie
  • Particle efekt
  • 3D monštrá a objekty
  • Projekcia krvi
  • Realistické vykresľovanie vodných plôch
  • Podpora gamepadu na Xperii Play

Hra zatiaľ od svojich používateľov obdržala pozitívne hodnotenia. Emulátor pre spustenie Doomu vrátane inštrukcií ako ho nainštalovať, nájdete v profile hry na Google Play – stiahnuť si ho môžete za cenu 1,59€. Video s ukážkou Doom GLES môžete vidieť nižšie.

 

Doom GLES
Kokak
Verzia Závisí od zariadenia (10. 4. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

1,59 €
11.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+