MojAndroid

Vďaka notifikáciám na Androide nezmeškáte žiadnu dôležitú udalosť, ako je napríklad pracovný obed, ktorý máte zapísaný v kalendári alebo nové emaily z vášho klienta. Notifikácie však môžu byť aj poriadne otravné, ak si nedávate pozor, ktorým aplikáciám alebo hrám dáte na ne povolenie. Vývojári ich totižto efektívne využívajú, aby upozornili hráčov na nové akcie alebo udalosti v hrách, prípadne im pripomenú, že už niekoľko dní hru nespustili. Systém Android však našťastie ponúka možnosť zrušiť notifikácie pre vybrané aplikácie.

V tomto návode si ukážeme, ako vypnúť notifikácie pre aplikáciu AppGratis, ktorá nás informuje o nových zľavách v obchode Google Play.

Ako vypnúť notifikácie na Androide

  • V prvom kroku navštívte nastavenia vášho smartfónu alebo tabletu s Androidom.
  • V ponuke nájdite správcu Android aplikácií. Na zariadeniach Samsung je táto položka umiestnená v záložke Aplikácie.

Ako_vypnúť_notifikácie_na_Androide

  • Správca vám ukáže zoznam všetkých nainštalovaných aplikácií alebo hier. Nájdite a vyberte aplikáciu, ktorej chcete zakázať práva na zobrazovanie notifikácií.
  • Vo vrchnej časti obrazovky, pod tlačidlom “Vynútené ukončenie” nájdete zaškrtávacie políčko “Zobraziť oznámenia”. Zrušte zaškrtnutie.

Ako_vypnúť_notifikácie_na_Androide

  • Systém vás informuje, že zrušením notifikácií pre túto aplikáciu môžete zmeškať dôležité upozornenia. Potvrďte tlačidlom OK.

Ako_vypnúť_notifikácie_na_Androide

Ak ste vykonali všetky kroky tohto návodu, notifikácie pre danú aplikáciu sa odteraz zobrazovať nebudú.

24.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+