MojAndroid

Smartfóny sú našimi pomocníkmi pri najrôznejších činnostiach počas dňa. Ráno nás zobudia, zobrazia najnovšie informácie a správy od najbližších, potom nás navigujú do práce alebo do školy a využijeme ich aj počas práce či pri chvíľach oddychu. Sprevádzajú nás aj pri športovej aktivite a monitorovaní nášho zdravia. Preto vám teraz prinášame tie najlepšie Android aplikácie pre fitness a zdravú výživu.

Google Fit

Google Fit je veľmi dobre známa aplikácia, ktorá prešla v poslednej dobe veľkým redizajnom. Po novom tak ponúka ešte krajšie používateľské prostredie a množstvo skvelých funkcií. Aplikácia sama o sebe dokáže sledovať rôzne druhy telesnej aktivity a zároveň je možné prepojiť ju s inými zdrojmi informácií z vašich hodiniek či fitness trackerov. V aplikácii potom môžete sledovať rôzne zaujímavé štatistiky o vašich výkonoch a motivovať sa k ešte väčším úspechom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Endomondo

Aplikácia Endomondo je jedným z najpoužívanejších nástrojov na trackovanie fitness aktivít priamo v smartfóne, pričom ponúka rozšírenia pre množstvo nositeľných zariadení. Aplikácia sleduje beh, chôdzu, cyklistiku a viac než 60 ďalších aktivít prostredníctvom GPS. Aplikácia ponúka množstvo zaujímavých štatistík, ktoré sú relevantné k danej aktivite. Veľkou výhodou je však synchronizácia s množstvom fitness platforiem vrátane Garmin Connect, Polar Flow, TomTom MySports, Fitbit, Samsung Gear a ďalšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Runtastic

Runtastic je jeden z najlepších trackerov pre bežcov s prívetivým používateľským prostredím a praktickými funkciami. Ako názov napovedá, táto aplikácia sa zameriava najmä na bežcov a ak je práve beh vašou najčastejšou aktivitou, tu si prídete na svoje. Aplikácia ponúka pokročilé štatistiky o vašom výkone a môžete si tu nastaviť aj dlhodobé ciele. Následne budete ešte viac motivovaní k fyzickému pohybu, pričom aj v tejto aplikácii môžete svoje výkonu porovnávať s ďalšími používateľmi.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Run an Empire

Behanie hrou – nová aplikácia, ktorá po vyše roku beta testovania prešla do plnej verzie. Hra je síce určená pre bežcov, no kombinuje niekoľko skutočne zaujímavých herných prvkov. V hre musíte obsadzovať polia, budovať rôzne stavby a dokonca aj bojovať s ostatnými hráčmi. Samozrejme, všetky tieto prvky sú spojené s behaním, takže popri hraní si aj poriadne potrénujete.

Verzia: 2.15.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.15.1
Aktuálna cena: Zdarma

Domáce tréningy

Jedna z najobľúbenejších športových aplikácií v Obchode Play má už viac ako 10 miliónov stiahnutí pri fantastickom priemernom hodnotení 4,8/5. Aplikácia prináša jednoduché každodenné tréningy, ktoré môžete robiť doma a nepotrebujete k tomu žiadne profesionálne cvičiace vybavenie. Nájdete tu množstvo zaujímavých cvikov, tréningových plánov a pomôcok, ktoré vám pomôžu dostať sa do formy v pohodlí vášho domova.

Strava

Strava patrí k tým najlepším fitness titulom na trhu, pričom má už bohatú históriu. Aj v tomto prípade ide o obľúbený titul s viac než 10 miliónmi stiahnutí a výborným hodnotením 4,5/5. Okrem pokročilých funkcií pre bežcov je obľúbená aj medzi cyklistami, no ponúka funkcie na sledovanie plávania, lyžovania, turistiky, crossfitu, lezenia po skalách a množstvo ďalších.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

VNutrition

VNutrition je menej známa aplikácia, na ktorej ale vývojári aktívne pracujú. Ide o aplikáciu, ktorá pomáha vegánom prijať počas dňa dennú úroveň živín. Aplikácia čerpá poznatky uznávanej dietologičky Heather Russellovej a prináša užitočné tipy a triky, ako aj pri vegánskej strave dodať telu všetky potrebné výživové látky.

Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0
Aktuálna cena: Zdarma

Noom

Noom nie je iba obyčajná aplikácia s tipmi pre zdravšie stravovanie. Je postavená na psychologických poznatkoch a okrem bežných informácií ponúka skvelé motivačné nástroje, ktoré vám pomôžu zmeniť váš životný štýl. Pointou aplikácie je uľahčiť vám získavanie zdravších stravovacích návykov, pričom všetky jej prvky môžete prispôsobiť vlastným predstavám a predsavzatiam, ktoré ste si dali.

Verzia: 6.4.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 6.4.1
Aktuálna cena: Zdarma

Lifesum

Lifesum je diár pre zaznamenávanie prijatých výživových hodnôt so skvelým používateľským rozhraním, množstvom funkcií a možnosťou sledovania vývoja v priebehu času. Aplikácia ponúka niekoľko dietových plánov, ktoré môžete začať dodržiavať a ku ktorým budete mať k dispozícii vždy všetky potrebné informácie. Zároveň aplikácia umožňuje zaznamenávanie prijatých živín v priebehu dňa, ako aj záznam vývoja telesnej hmotnosti. V aplikácii tiež nájdete rôzne recepty a plánovač jedál a ešte množstvo ďalších užitočných funkcií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Samozrejme, v Obchode Play sú stovky až tisíce podobných aplikácií. Ak máte nejakú obľúbenú a v tomto výbere ste ju nenašli, môžete sa o ňu podeliť s nami aj ostatnými čitateľmi v komentároch pod článkom.

Článok podporila slovenská firma powerlogy, ktora sa venuje funkčným potravinám pre lepší výkon tela i mozgu. Pozri si inovatívne produkty pre lepšie sústredenie a výkon na www.powerlogy.com.

8.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+