MojAndroid

Väčšina výrobcov Android smartfónov preferuje vlastné používateľské rozhranie a nad systém Android inštaluje aj vlastnú nadstavbu, Dôvodom je poskytnúť používateľovi bezproblémový zážitok z používania zariadenia. Portál XiaoMIUI teraz zverejnil hodnotenie najlepších nadstavieb systému Android. Víťaz vás možno neprekvapí.

Rebríček ovládla spoločnosť Xiaomi

Rebríček nadstavieb pozostáva z údajov od 1. januára 2022 do 31. marca 2022. Je založený iba na hodnotení v nových smartfónoch, ktoré išli do predaja v tomto období. Konečné skóre je určené spriemerovaním hodnotenia skúseností používateľov. Medzi najlepšími používateľské rozhraniami v rebríčku sa objavilo až 10 rôznych nadstavieb.

Rebríček najlepších nadstavieb v Q1 2022 | Zdroj: XiaoMIUI.net

Na čele rebríčka je rozhranie MIUI, ktoré je použité v modeloch značky Xiaomi, Redmi a POCO. Najnovšia verzia MIUI 13 získala skóre 207,06, čo je o niečo viac než výsledky ostatných nadstavieb. Druhým na zozname je JoyUI 12.5, ktorý je v skutočnosti upraveným MIUI a používajú ho telefóny Black Shark.

Android 13 je tu. Nainštalovať si ho môžete aj vy, stačí vlastniť kompatibilný smartfón

Xiaomi 12 vs Motorola edge 30 pro: Ktorý smartfón fotí lepšie? Zahlasujte!

Chystajú sa veľké zmeny v online svete. Nový zákon EÚ má zamedziť šíreniu klamstiev

Spoločnosť Xiaomi má tak v zozname až dve nadstavby. Operačný systém Redmagic OS je v rebríčku tretí so skóre 203,93 bodov. Nájdeme ho na herných smartfónoch spoločnosti ZTE, ktoré vydáva pod samostatnou značkou Nubia. Na ďalších miestach sa objavujú nadstavby Realme UI, ColorOS (Oppo a OnePlus verzia) alebo Magic UI od Honoru.

Nadstavba Samsungu v rebríčku chýba

Rebríček uzatvára nadstavba ROG UI, ktorá sa nachádza v herných smartfónoch spoločnosti Asus. Asi každý si už všimol, že medzi najlepšími nadstavbami chýba One UI od Samsungu. Dôvodom je pravdepodobne to, že hodnotenie bolo urobené používateľmi v Číne, kde Samsung nemá až takú obľubu.

Dôvod, prečo je MIUI na prvom mieste v rebríčku, je podľa portálu XiaoMIUI ten, že spoločnosť Xiaomi neustále pracuje na stabilite tejto nadstavby. Pri testovaní s množstvom spustených aplikácií tretích strán je verzia MIUI 13 o 52 % rýchlejšia ako predošlá verzia MIUI 12.5 Enhanced a má o 15 % menej poklesov FPS.

Náš tip
Recenzia Samsung The Freestyle: Štýlový projektor na doma aj na cesty
26.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+